CHP Milletvekili İlhami Aygün Ceylan’ın Trabzon’a Hakaret Etmesi İBB Meclisinde

İbb Meclis 18 Kasım 2018 13:59
Videoyu Aç CHP Milletvekili  İlhami Aygün Ceylan’ın Trabzon’a Hakaret Etmesi İBB Meclisinde
A
a

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin kasım ayı oturumunda gündem dışı söz alan Ak Parti İBB Meclis Üyesi, Trabzon Dernekler Federasyonu Onursal Başkanı Mustafa Demir, CHP Milletvekili İlhami Aygün Ceylan’ın Trabzon a Hakaret etmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Mustafa Demir; “Sayın Başkanım, Değerli Meclis Üyeleri şahsım adına Gündem dışı konuşmak için huzurlarınızda bulunuyorum. Hepinizi saygı ile selamlarım. Ben uzun yıllar Trabzon Dernekleri Federasyon Başkanlığı yapmış ve halen Federasyonun Onursal Başkanlığını yürütmekteyim. Geçen günlerde Tekirdağ CHP Milletvekili İlhami Özcan AYGÜN hakkımızda aşağılayıcı, onur kırıcı, ayrımcı, son derece şovenist duygular taşıyan cümleler kullanmıştır. Kendisini şiddetle kınıyor sözlerini misli ile kendisine iade ediyorum.
Trabzon tarihi ve kültürü, vatanperverliği, bayrağa saygısı ile bilinen bir ilimizdir. Trabzonlu bu memleketin çimentosudur. Kurtuluş Savaşa, Istiklal Harbi, Çanakkale Savaşı, Kıbrıs Barış Harekatı ve Erzurum Kongresinin başaktörlerinden olup Sivas Kongresi ve Cumhuriyet'in kuruluşu ve yükselişinde ve hatta Çatalca'da Alaiye Şehitlerinin önderi konumunda mücadele vermiş bir milletiz. Ayrıca Fatih'in fethettiği Yavuz'un yönettiği Kanuni'nin doğduğu bir şehre bu hakaret hiç yakışmamıştır.

Cumhuriyet'imizin kurucusu Aziz Atatürk bir veciz sözünde der ki; "Ben Samsun'a çıktığımda bana kalp kuvveti verenlerin başında Trabzonlular gelmektedir" İşte siz böyle kadim bir şehrin yetiştirdiği insanlara hakaret içeren ifadeleri kullanma hakkını nereden alıyorsunuz? Bunu temizlemeye bir özür yetmez. Bir cezai müeyyidesi olmalıdır. Kaldı ki, bu ifadeler CHP'li Trabzon Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve hatta siz İBB CHP Meclis Üyelerini de rencide ettiğini yakinen biliyorum. Hiç kimse bizim milli ve manevi değerlerimize bağlılığımızı sorgulama ve aşağılama cüreti içinde bulunamaz. Biz geçmişte olduğu gibi şimdi ve gelecekte de aynı dik duruşu göstermekte ve misli ile karşılık vermekte asla tereddüde düşmeyeceğimizi kamuoyunun dikkatine saygı ile sunarız”dedi.
Mustafa DEMİR TDF Onursal Başkanı
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat