Hüseyin Gençer

Sultangazi Meclisinde, İmamoğlu'na "Hırsız" İması..

Sultangazi Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantılarının ilk oturumu geçtiğimiz pazartesi günü belediye meclis salonunda yapıldı.

8 Şubat 2022 15:34
A
a
Meclisin ana gündem maddesi, "karı kim temizledi?" konusuydu...


Ak Parti grubu, "İBB'nin sorumluluk alanındaki ana arterleri de biz açtık" derken, CHP grubu ise, "İBB'nin temizlik ve tuzlama araçları da buradaydı, asıl siz ara sokaklardan haber verin, hiçbiri açık değildi" diyerek savunma yaptılar.

Elbette Ekrem İmamoğlu ve meşhur balıkçı da gündeme geldi.

Hatta MHP meclis üyesi Fatih Sayın'dan, "İmamoğlu'undan istirhamım, bizi böyle meclis olarak, balıkçıya götürsün" diye bir istek geldi.

Ak Parti grup başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu , İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun'un haftalığı 500 bin TL olan kayak merkezinden İstanbul için tweet attığını ekledi. Eyüpoğlu ayrıca, Kemal Kılıçdaroğlu'nun önce evinin mutfağından görüntü verdiğini ancak son zamanlarda saray yaşamına özendiği için günlüğü 100 bin TL olan otel odalarından görüntü vermeye başladığını söyledi. Eyyüpoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için ise, "İstanbul'a hizmet etmek yerine, başkanlık yarışına girmiş ve ona vakit ayırıyor" dedi...

CHP grup başkanvekili Mithat Çelik ise gündemin kar yağışı olmadığını, gündemin ekonomi olduğunu, kar yağışından kapanan şehirler arası yolları açmayan kara yolları, İstanbul havaalanında duran uçak trafiğini, kapanan paralı yolları, Isparta'da günlerdir yaşanan elektrik kesintisinden söz ederek, "fakat asıl gündem vatandaşa gelen yüksek faturalar ve her gün zam gelen akaryakıt" dedi.

CHP grup başkanvekili Mithat Çelik konuşurken araya giren Sultangazi belediye başkan yardımcısı Fatih Sultan Mehmet Çiçek, İmamoğlu'unu kast ederek, "Hırsızın hiç mi suçu yok?" Diye sordu, Mithat Çelik'in, "böyle konuştuğun için karşı tarafın sana dava açma hakkı doğuyor" uyarısında sonra FSM Çiçek, "yok bu tabir tabir" diyen Nurcan Öztürkmen'den kopya çekerek, "tabir, tabir" dedi..

Ve gündem maddeleri oylanarak meclis son buldu...
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat