CHP’li İlçe Belediyelerine karşı hizmet anlayışı tutumunu gözden geçirmelidir

İbb Meclis 27 Kasım 2018 18:56
Videoyu Aç CHP’li İlçe Belediyelerine karşı hizmet anlayışı tutumunu gözden geçirmelidir
A
a

Kadıköy Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Dr. Hakkı Sağlam hazırladığı yazılı soru önergesini İBB meclis toplantısında sözlü okudu, AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Mevlüt Uysal’ın CHP’li İlçe Belediyelerine karşı hizmet anlayışı tutumunu sorguladı, meclis gündemine getirdi ve şunları söyledi:

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanlığı’na
Bilindiği üzere geçen yıl 22.09.2017 seçilmiş İBB başkanı olan Kadir Topbaş istifa ettirilerek yerine İBB meclisinde 28.09.2017 tarihinde yapılan seçimle 3. tur oylama sonucunda oy çokluğu ile Mevlüt Uysal seçilmiştir. Göreve başlamasının üzerinden yaklaşık 1 yıl 2 ay (veya 14 ay) geçmiş bulunmaktadır.
İBB başkanı seçilen Mevlüt Uysal parti ayrımı yapmadan görev yapacağını bir çok kez ifade etmiştir.Seçilmesinden kısa bir süre ise bu söyleminden 180 derece çark ederek, 18.03.2018 tarihinde Partisinin Arnavutköy ilçe kongresine katılmış ve kongrede yaptığı konuşmada aklındaki gerçeği ifade etmiş ve "Metroda birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak" diyerek sevimsiz açıklamasında bulunmuştu. Bu kapsamda;
1. İBB başkanı olarak seçildiğiniz 28.09.2017 tarihinden bugüne kadar hangi ilçe belediyelerini ziyaret ettiniz? Bunların içinde CHP Belediyelerin olmamasının siyasi bir nedeni var mı?
2. İBB başkanı olarak seçildiğiniz 28.09.2017 tarihinden bugüne kadar hangi ilçe belediyeleriyle işbirliği ve ortak hizmet vb protokol yaptınız? Protokol tarihi ve kapsamı nedir?
3. İBB başkanı olarak seçildiğiniz 28.09.2017 tarihinden bugüne kadar hangi kurum, kuruluş ve kişiler ile protokol yaptınız? Protokol tarihi ve kapsamı nedir?
İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB)Meclisi 2018 yılı Kasım ayı Meclis toplantılarında Kadıköy Belediyesi ve BB Meclisi CHP Üyesi Dr. Hakkı Sağlam’ın imzası ile meclis başkanlığına sunuldu ve oy birliği ile başkanlık makamına havale edildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat