Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü-Basın Duyurusu

Asayiş 29 Ağustos 2019 23:32
Videoyu Aç Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü-Basın Duyurusu
A
a

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatınca İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında elde edilen bilgilere göre FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye’yi yönetimsel olarak (5) ayrı bölgeye ayırdığı;

Gaziantep merkezli Güneydoğu Anadolu Bölgesinin, Erzurum Merkezli Doğu Anadolu Bölgesinin, İzmir Merkezli Ege Bölgesinin, Ankara merkezli İç Anadolu Bölgesinin ve İstanbul merkezli Marmara Bölgesinin bulunduğu, 2014 yılı sonrası sözde Marmara Bölgesinde üst düzey yöneticilik yaptığı tespit edilen ve halihazırda FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün “Türkiye İmamı” olduğu değerlendirilen M.Y. isimli şahıs FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü kapsamında aranmakta olan eşi G.Y. ile birlikte farklı bir isimle kiralamış oldukları ikametlerinde 27.08.2019 günü yapılan operasyonda yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Yapılan çalışmaların devamında M.Y. isimli şahıs ile örgüt üyeleri arasında irtibatı sağladığı değerlendirilen şahsın kızı B.Y. isimli şahıs aynı soruşturma kapsamında yakalanarak gözaltına alınmıştır. Adreste yapılan aramada; 6800 TL, 2680 Dolar, 15980 Euro para, (2) adet sahte kimlik ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirilmiştir.
Konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat