Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü-Basın Duyurusu

Asayiş 23 Mart 2021 22:21
Videoyu Aç Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü-Basın Duyurusu
A
a

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında;

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında; PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması DGH (Devrimci Gençlik Hareketi) ile PKK/KCK terör örgütünün görüş ve fikirlerini benimseyen siyasi oluşumlar içerisinde faaliyet yürüttükleri yönünde istihbarı bilgiler elde edilen İlimiz 4 ilçesinde 15 ayrı adreste 15 şahsın yakalanmasına yönelik 19.03.2021 günü yapılan operasyonel çalışmada; aralarında Beşiktaş ilçesi HDP Eşbaşkanı R. B. ve Kâğıthane İlçesi HDP Eşbaşkanları B. D. ve A. Y’nin de bulunduğu 10 (On) şahıs yakalanarak gözaltına alınmış; adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda yasaklı yayın, örgütsel doküman ve dijital materyaller elde edilmiştir.
Konu ile ilgili yakalanan şahıslar 22.03.2021 günü adli makamlara sevk edilmiş olup şahıslardan 9’u hakkında Adli Kontrol Hükümleri uygulanmış, 1 şahıs ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat