Leed İle Daha Yeşil Bir Dünya

Bilim ve Teknoloji 25 Şubat 2015 12:27
Videoyu Aç Leed İle Daha Yeşil Bir Dünya
A
a

Çevreyi korumak doğaya karşı duyarlı olmak tüm insanlığın görevidir. Dünyayı daha yaşanılası bir yer haline getirmek ve bizden sonraki nesillere doğal güzellikleri korunmuş bir dünya bırakmak için herkes üzerine düşeni yapmalıdır.

Leed Nedir?

Leed Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından geliştirilmiş bir sistemdir. Bir çeşit derecelendirme sistemidir ve dünya üzerinde oldukça yaygın kullanılan bir sistemdir. Bu sistemin belirlediği ve ortaya koyduğu bazı kriterler vardır ve derecelendirmeler de buna göre yapılmaktadır. Yeşil binaları değerlendiren ve onları 4 ayrı seviyede derecelendiren bu sistemde sertifika, gümüş, altın ve platin olarak evreler vardır ve her birinin puan aralığı farklıdır. Puan aralığına göre isimlendirilen binaların bu sisteme dâhil olarak doğaya olan duyarlılıkları sayesinde hem müşterileri tarafından daha fazla tercih edilmesini sağlamakta hem de rakiplerine karşı son derece olumlu bir örnek teşkil etmekte.,

Leed in Amacı Nedir?
Yeşil bina derecelendirilmesi yapılan leed sistemindeki amaç, sürekliliği yüksek olan binaların inşa edilmesini sağlamak ve bu anlamda firmalara profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmak. Firmaları bu konuda yönlendirmek ve yapacakları binaları bu sisteme göre şekillendirmelerini sağlayarak onların 4 seviyeye ayrılmış olan sertifikalardan birinin sahibi olmasını sağlamak. Bu onlara hem maddi hem de manevi anlamda getirisi yüksek olan bir durumdur.

Yukarıda belirttiğimiz sertifikalardan birine sahip olan bir işletme ile o sertifikaya sahip olmayan hatta böyle bir sistemden haberdar olmayan bir işletmenin alacağı geri dönüş elbette aynı olmayacaktır. Özellikle doğaya karşı ekstra bir duyarlılığı olan insanların bu sertifikaya sahip olan işletmeleri tercih etmesinden daha doğal bir şey yoktur. Bu konuyla ilgili daha çok bilgiye sahip olmak istiyorsanız, hatta sizde kendi işletmeniz için böyle bir sertifika girişiminde bulunmak istiyorsanız http://www.erketasarim.com/hizmet-leed-sertifika-danismanligi internet sitesini ziyaret edebilir, sorularınızın cevabını burada bulacağınızdan emin olabilirsiniz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat