Hastanede aldığı eğitimle derslerinden geri kalmıyor

Yaşam 15 Nisan 2016 13:09
Videoyu Aç Hastanede aldığı eğitimle derslerinden geri kalmıyor
A
a

KÜ Kocatepe Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi gören, doğuştan "spina bifida" hastası 10 yaşındaki Yiğit Ertem, okuluna düzenli gidemediği için ders açığını hastanede eğitim veren öğretmeni sayesinde kapatıyor.

Afyonkarahisar'da tedavi gören 'spina bifida' (ayrık omurga) hastası Yiğit Ertem, tedavi sürecinde geri kaldığı dersleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmenin hastanede verdiği eğitimle telafi etmeye çalışıyor.

Bayburt'ta yaşayan ve hastalığı nedeniyle doğduğundan beri yürüyemeyen 10 yaşındaki Ertem, yıllardır devam eden tedavisi yüzünden eğitim hayatında sorunlarla karşılaştı.

Okuluna düzenli gidemeyen, bu nedenle arkadaşlarından geri kalan Ertem için üç aylık tedavi amacıyla geldiği Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde sınıf öğretmeni görevlendirildi.

Ertem, öğretmeni Sevil İnan'ın ilgi ve gayreti sayesinde kısa sürede ders açığını kapatarak, arkadaşlarına yetişti.

'Belinde kese ile doğdu'

Anne Süheyla Ertem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yaptıkları başvuruya kısa sürede cevap verildiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

'Sınıf öğretmeni Sevil İnan, oğluma ders vermesi için görevlendirildi. Yiğit, yıllardır devam eden tedaviden dolayı okuluna çok fazla gidemiyordu. Bu nedenle eğitim açısından sınıfındaki arkadaşlarından geri kalmıştı. Sevil öğretmenimizin gelmesi bizim için çok iyi oldu. Artık Yiğit, derslerinden geri kalmıyor. En çok hoşuma giden de oğlumla birebir ilgilenilmesi oldu. Okuduğu ilkokulda da sınıfları kalabalık değil ama burada Yiğit ile yakından ilgilenilmesi, geri kaldığı dersleri telafi etmesine olanak sağlıyor.

Hastanede aldığımız eğitim sayesinde geriye dönük ders açığımızı da kapatmış oluyoruz.'

Öğretmen olmak istiyor

Yiğit Ertem de hastane ortamında da olsa derslerine devam ettiği için mutlu olduğunu belirterek, 'Ben de ileride Sevil öğretmenim gibi öğretmen olmak istiyorum. Çocukların iyi yetiştirilmesine yardımcı olacağım.' dedi.

Kaynak: AA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat