BEBEK ÇORBALARINDA KULLANILABİLECEK MALZEMELER

Yaşam 26 Ocak 2017 17:09
Videoyu Aç BEBEK ÇORBALARINDA KULLANILABİLECEK MALZEMELER
A
a

Ek gıdaya geçiş, her anne ve bebek için yeni bir dönemin kapısını açar. Bu dönemde yalnızca anne sütüne alışmış olan bebek, farklı tatlarla tanışırken; anne ise bebeğini en sağlıklı ve lezzetli bir şekilde beslemenin heyecanını yaşar. Bu dönemin başlarında bebeklerin ek gıda sürecine alışması içinse bebek çorbaları önerilir. Çünkü sıvıdır ve yutma konusunda zorluk yaşatmaz. Ayn

Bebekler için bu dönemde bazı gıdalar alerjik olabileceği için çorba yapımında kullanılan ürünlerin bebeğin ayına uygun olmasına dikkat edilmelidir. 6. ay bitiminden itibaren yapılabilen bebek çorbaları için ilk etapta tek malzeme kullanılması daha güvenlidir. Zaman içerisinde farklı sebzelerin ve malzemelerin birleşimiyle de yapılabilir.
Çorbaların içinde ilk etapta bebeği zorlamaması açısından daha çok tatlı sebze grupları tercih edilmelidir. Bunlar tatlı patates, havuç tatlı kırmızıbiber, karnabahardır. Bunun dışında zamanla içerisine ıspanak, brokoli, lahana, soğan, sarımsak, yoğurt ve labne gibi malzemeler koyulabilir. Bunun dışında tarhana çorbası da bebekler için oldukça sağlıklıdır fakat içerisinde baharat olmamasına dikkat edilmelidir. Bebekler için çorba çeşitleri ve daha fazlası için http://www.makarnalutfen.com/ek-gida-bebek-beslenmesi linki incelenebilir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat