Haluk Levent Suriyeli mülteciler için klip yayınladı

Yaşam 13 Nisan 2016 21:21
Videoyu Aç Haluk Levent Suriyeli mülteciler için klip yayınladı
A
a

Şarkıcı Haluk Levent, Avrupa'da yaşayan Suriyeli mültecileri konu alan bir klip yayınladı.

İSTANBUL

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle komşu ülkelerden Avrupa'ya göç etmeye çalışan ve göç yolculuğunda kimi zaman yakınları veya arkadaşlarının ölümleriyle karşılaşan Suriyeli mültecilerin yaşadığı drama, Türkiye'de bu konuya duyarlı sanatçılar, yayınladıkları kliplerle dikkati çekiyor.

Suriye'de yaşananlara değindiği 'Limanında' isimli şarkısının klibini önceki günlerde yayınlayan şarkıcı Teoman'dan sonra, daha önce gelirini mültecilere bağışladığı konserler düzenlemesiyle dikkati çeken şarkıcı Haluk Levent de, Avrupa'ya göç etmek zorunda kalan Suriyeli mültecileri, yeni klibinde konu etti.

Ahmet Kaya'nın 'Ağlama Bebeğim' şarkısını seslendiren Levent, Almanya'da çektiği şarkının klibinde Suriyeli mültecilerle kamera karşısına geçti.

Levent, 'Haluk Levent olarak benim amacım şu; mültecilerin insan olduğunun farkına varalım, onlara kızmayalım. Devletlere ve politikalara kızabiliriz ama mültecilere kızmayalım. Onların hiçbir suçu yok. Onlara, elimizden geldiğince, en güzel şekilde iyi niyetimizi göstermeliyiz' dedi.

Şarkıcı Teoman da, yeni şarkısı 'Limanında' için çektiği klibinde Suriye'deki drama değinmiş, klibinde Suriyeli bir çiftin hikayesini konu almıştı. Klipte, 'Beriwan' ve 'Wassim' adlarındaki bir kadın ve bir erkeğin Türkiye üzerinden Berlin'e kaçma macerası anlatılıyordu.

Muhabir: Murat Kaya

Kaynak: AA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat