Bakan Eroğlu'ndan barınaktaki hayvanlara destek çağrısı

Yaşam 15 Nisan 2016 13:16
Videoyu Aç Bakan Eroğlu'ndan barınaktaki hayvanlara destek çağrısı
A
a

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Vatandaşlarımıza, toplu yemek yenen kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerine bir çağrıda bulunmak istiyorum, sizin için artan ve kalan yemekler hayvanlarımız için yaşam anlamına gelmektedir" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, vatandaşlara, toplu yemek yenen kurum ve kuruluş yetkililerine, 'Sizin için artan ve kalan yemekler, hayvanlarımız için yaşam anlamına gelmektedir, bu yemekleri zayi etmeyelim ve en yakın hayvan barınağına göndererek hayvanlara destek olalım.' çağrısında bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, bakanlığın merkez binasındaki yemekhaneden artan ve kalan yemeklerin hayvan barınaklarına gönderilmesine ilişkin proje başlatıldı.

Bakan Eroğlu, doğadaki hayvanlara zorlu kış günlerinde yemleme çalışması yaptıklarını ve yaban hayatına çok ciddi destek verdiklerini anımsatarak, şehirlerde barınaklardaki hayvanlar için de böyle bir destek başlattıklarını bildirdi.

Personel yemekhanede artan ve kalan yemeklerin zayi olması yerine hayvanlara yiyecek olması gayesiyle böyle bir projeyi başlattıklarını belirten Eroğlu, 'Bizim için her canlı önemlidir ve tabiattaki hayvanların yaşamlarını idame ettirmeleri için biz de elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Buradan vatandaşlarımıza, toplu yemek yenen kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerine de bir çağrıda bulunmak istiyorum, sizin için artan ve kalan yemekler hayvanlarımız için yaşam anlamına gelmektedir, bu yemekleri zayi etmeyelim ve en yakın hayvan barınağına göndererek hayvanlara destek olalım.' çağrısı yaptı.

Projeyle ayda 1 ton yemek artığı Ankara Büyükşehir Belediyesinin Gölbaşı Hayvan Bakım Merkezine gönderiliyor. Yemekhanede yemek yiyen personel de tabaklarına hayvanlara zarar verecek cisimleri atmamaları konusunda uyarılıyor.

Kaynak: AA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat