'Sahibinden kiralık paspas' hizmeti

Yaşam 14 Nisan 2016 16:16
Videoyu Aç 'Sahibinden kiralık paspas' hizmeti
A
a

Samsunlu girişimci Turgut Sezgin, kurduğu firma aracılığıyla ev ve iş yerlerinin girişleri ile koridorlara konulan paspas ve yolluklar için kiralama uygulaması başlattı.

Samsunlu girişimci, ev ve iş yerlerine yönelik 'kiralık paspas' uygulaması başlattı.

Yaklaşık 25 yıldır çalıştığı Almanya'da temizlik işleriyle ilgili şirket kuran Turgut Sezgin, yurt dışında sürdürdüğü 'kiralık paspas' uygulamasını Türkiye'ye taşımaya karar verdi. Yaklaşık 2 yıl önce Samsun'da paspas kiralama işiyle ilgili şirket kuran Sezgin, İstanbul ve Ankara'da da hizmet vermeye başladı.

Sezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alman teknolojisi ile üretilen paspasları Türkiye'de yaptığı sözleşmeye göre 15 günlük, aylık, 2 ya da 3 aylık sürelerle kiraladığını söyledi.

Kiralık paspas uygulamasının Türkiye'de ilk olduğunu belirten Sezgin, 'Yıllardır Almanya'da temizlik sektöründe çalışıyorum. Almanya'da paspasları kiralamaya başladım. Talep fazla olunca 'Türkiye'de de neden olmasın?' diye düşündüm. Şimdi İstanbul, Ankara ve Samsun'da kiralık paspas uygulamasını sürdürüyorum.'' diye konuştu.

'200'ün üzerinde müşterim'

Sezgin, kiralık paspas uygulamasının daha hijyenik, aynı zamanda da daha ekonomik olduğunu vurgulayarak, 'Şu anda 200'ün üzerinde müşterim bulunuyor. Müşterilerimizin temizliğe harcadığı para ceplerinde kalıyor. Temizlik için zamandan ve iş gücünden de tasarruf sağlamış oluyorlar.' ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat