Yunus Emre Mahallesine Yiğit Muhtar Adayı

Sultangazi 21 Ocak 2019 00:40
Videoyu Aç Yunus Emre Mahallesine Yiğit Muhtar Adayı
A
a

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Sultangazi Yunus Emre Mahallesi Muhtar Adayı Nurettin Yiğit “Mahallemizin Yüzünü Hizmetlerimizle Güldüreceğiz.” diyerek “Hizmet yarışında ben de vardım.” dedi.

Yunus Emre Mahallesi Muhtar Adayı Nurettin Yiğit; “Muhtarlık makamı hizmetlerin halka ulaşmasında en etkin noktadır. Halkımız ile Yerel Yönetim arasında dahası Kamu Kurum ve Kuruluşları arasında köprü vazifesi görür. Bu bağlamda demokrasinin yapı taşlarından olan, birincil vazife üstlenen Muhtarlara büyük görev düşmektedir. Muhtarlık makamda oturma değil, sokaklarda olma halka dokunma vazifesidir. Biz Sultangaziliyiz. İlçemizde ekmeğimizi kazanıyoruz, çocuklarımız ilçemizde büyüyor. Şimdi vatandaşımıza vefa borcumuzu ödeme zamanıdır. Eğitimden tutun, sağlık, toplu taşıma ve tapu sorununa kadar pek çok derdi bulunan mahallemizin yönetimine talip olduğumu siz değerli Basın Mensupları aracılığı ile duyurmak istedim.
 
Yeşil alanlarımızın sayısın arttırmak, sosyal donatı alanlarında ki eksikliği gidermek ve mahallemizi birlikte yönetmek için aday oldum. Yunus Emre Mahallesi’nde özellikle çalışan ailelerimizin çocuklarını bırakacakları bir kreş bulunmamaktadır, okul önlerinde çocuklarını bekleyen vatandaşlar yağmurda mağdur olmaktadır. Bu ve buna benzer pek çok sorun için projelerimiz hazırdır.
Biz her şeyden önce kararlı iradeye sahibiz. Vatandaşlarımız çekinmeden Muhtarlık makamına gelebilmelidir. Muhtarlığı kendi evi, ikinci adresi gibi görebilmelidir. Bu da samimiyetle mümkün olur. Samimiyet ise mesele bu da bizde ziyadesiyle mevcuttur. Çünkü biz Yunus Emre Mahallesi’ni seviyoruz. Halka hizmet etmenin şerefine nail olmak için adaylık sürecimizin startını vermiş bulunuyoruz.
Zaten sokaklarında vatandaşlarımızın sorunları ile dertlenen bizler bundan sonra vazifeli olarak bu sorunlar ile ilgileneceğiz. Hırsızlık, gasp, madde satışını engellemek gibi suçlarla mücadele edeceğiz. Tüm mahallelimizin desteğini bekliyorum. Biz büyük bir aileyiz mahallemizde.
Yunus Emre Mahallesinde ikamet eden hemşehrilerimizin huzur ve güveni bizim için her şeyden daha kıymetli. Ailemizin sorunları bizim de sorunlarımız olacaktır. Telefonum 7/24 açık olacak ve aza adaylarımız ile mahallemizde haftalık toplantılar yapacağız. Halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda ilgili kuruluşlar ile köprü vazifesi görüp sorunları kararlı irade ile çözeceğiz.”dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat