Yetenekli Dansçılar Dünyanın En İyisi Olmak İçin Yarıştı

Kültür ve Sanat 15 Aralık 2020 10:51
Videoyu Aç Yetenekli Dansçılar Dünyanın En İyisi Olmak İçin Yarıştı
A
a

Birçok Sokak Dansı Stilini Bünyesinde Barındıran Dans Yarışması Red Bull Dance Your Style, Tiktok’Ta Tüm Dünya İle Eş Zamanlı Olarak Kıyasıya Bir Mücadeleye Sahne Oldu. Final Elemeleri Seyirci Oylamasıyla Gerçekleşen Yarışmada Birincilik Ödülünü İse İngiltere’Den Katılan Kieran Lai İsimli Dansçı Kazandı

Birçok sokak dansı stilini bünyesinde barındıran dans yarışması Red Bull Dance Your Style, video paylaşım platformu olan bir sosyal medyada tüm dünya ile eş zamanlı olarak kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Final elemeleri seyirci oylamasıyla gerçekleşen yarışmada birincilik ödülünü ise İngiltere’den katılan Kieran Lai isimli dansçı kazandı.

Red Bull Dance Your Style Challenge, video paylaşım platformu olan bir sosyal medya üzerinden ilk kez online olarak düzenlendi. Türkiye dahil dünya çapında binlerce kişi 15 Kasım tarihine kadar başvurularını gerçekleştirdi. 47 ülkeden bin 500 dansçı, sahnede yer alabilmek için Black Eyed Peas’in ‘Get Loose Now’ şarkısı eşliğinde gerçekleştirdiği 30 saniyelik performanslarını sosyal medyada paylaştı. Dünyaca ünlü isimlerden oluşan yarışmanın iddialı jüri kadrosu, başvuruları sıkı eleyerek finale kalan 8 ismi belirledi. Önceden belirlenen 8 yarışmacı ile toplamda 16 finalist, birinci olabilmek için dans pistine meydan okudu.

Yarışmanın sosyal medya hesabı üzerinden seyircinin oylarıyla belirlenen kazanan isim, İngiltere’den katılan Kieran Lai isimli dansçı oldu. Japonya’dan katılan bir diğer finalist olan Lin ile son ana kadar başa baş mücadele eden Kieran Lai, seyirci oylarındaki üstünlüğü ile (yüzde 21’e karşı yüzde 79) birinci oldu. Böylece Kieran Lai, 2021’de Red Bull Dance Your Style Dünya Finali’nde yarışma hakkını elde etti.

Yarışmanın arkasından duygularını ifade eden Kieran Lai, “İngiltere’de karantina ilan edildikten sonra video paylaşım platformunda içerik üretmeye ve takipçilerimle bir araya gelebilmeye başladım. Bu derece destek aldığımı görmek beni çok mutlu etti. 2021 yılındaki final için inanılmaz heyecanlıyım” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat