Yayla Mahallesine Kadın Eli Değecek

Sultangazi 4 Şubat 2019 22:53
Videoyu Aç Yayla Mahallesine Kadın Eli Değecek
A
a

Yayla Mahallesinin bayan muhtar adayı Zehra Cantürk, seçimleri kazanarak mahallesinin ilk kadın muhtarı olmayı hedefliyor.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi muhtar adayları da çalışmalarına hız verdi. Sultangazi Yayla Mahallesinin tek bayan muhtar adayı olan Zehra Cantürk, ekibiyle birlikte çalışmalara başladı. Cantürk’ün en büyük güvencesi, mahallesindeki kadınlar oluşturuyor.
Uzun yıllardır Yayla Mahallesinde ikamet eden Zehra Cantürk, mahallenin sorunlarının çözümü için, muhtar olmaya karar verdim. Önce ailesi ardından da komşuları tarafından destek gören Zehra Cantürk, Yayla Mahallesinin en genç ve tek bayan muhtar adayından biri oldu.
6 erkek adayla mahallesinin muhtarlık adayı için yarışacak olan Zehra Cantürk, belirlediği azaları ile birlikte seçim çalışmalarına da start verdi. Mahallesi için yapacakları projeleri hayata geçirmek için yoğun bir çaba sarf eden Cantürk’ün en büyük güvencesi ise mahallesinde kendisini destekleyen kadınlar.


 
Adaylık süreci ile ilgili Sultangazi.com.tr Haber sitemize açıklamalarda bulunan Zehra Cantürk yaklaşık 12 yıldır Yayla Mahallesinde ikamet ettiğini söyledi.
Bir kadın olarak artık olaya et amanın zamanı geldi deyip işe başladık. Arkadaşlarımızla sürekli bir araya geliyoruz, sorunları konuşuyoruz. Öncelikle cesaret önemli bu konularda. Samimiyetime ve dürüstlüğüme inanıyorum. Mahallemde şu an tek kadın aday benim.
Daha verimli olmak ve güzel sonuçlar elde etmek için çalışacağım. Sorun ve sıkıntılarımız var, mahallemizde yeteri kadar aydınlatma yok. Cadde ve sokaklar düzenli değil, sokak hayvanları konusuna da çok önem veriyorum. Ayrıca çocuk park alanlarında çocuklarımıza güvenlik sağlamak için güvenlik kamerası taktırma projemiz var, önceliğimiz bunlar olacak. Kadınlar cesaretli olsunlar, çekinmesinler illa kazanacağız diye bir durum yok ama kendime güvendim ve adaylığımı koydum. Adım atsınlar, en büyük destekçimiz de kadınlar, kadının olduğu yerde güzellik olur, bunu çok iyi biliyoruz.
             
 Muhtar bürolarına bakıldığında erkeklerin mesaide olduklarından ihtiyaç halinde muhtarlıklara gidenler genelde bayanlardır. Bayanlar bir erkeğe kendilerini ne kadar ifade edebilirler ki? Bu her alanda böyledir, ben sadece muhtar olmak için aday olmadım. Hiçbir ayrım yapmadan mahallenin sorunlarıyla ve mahalle sakini diğer bayan kardeşlerimle hep birlikte el ele vererek mahallemizi güzel günlere taşımak istiyorum.

 
1000
icon
Celal 17 Şubat 2019 21:32

Hayır lı sı olsun inşallah muhta rım

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat