Yassıören Meydanı Tamamlandı

Arnavutköy 8 Şubat 2018 17:36
Videoyu Aç Yassıören Meydanı Tamamlandı
A
a

Arnavutköy Belediyesi tarafından başlatılan meydan düzenleme çalışmaları kapsamında Yasssıören Meydanı tamamlanarak, vatandaşların kullanıma açıldı.

Köklü değişimlerin yaşandığı Arnavutköy’de alt yapı çalışmalarının yanı sıra meydan düzenleme çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Köyden mahalle statüsüne geçmiş mahallere uygulanan değişim çalışmaların da Yassören Meydanı Arnavutköy Belediyesi ekiplerince tamamlandı.

Tarihi Yassıören Cami önünün yayalaştırılarak düzenlemesinin yapıldığı meydan, vatandaşların hizmetine girdi. Peyzaj çalışmaları, amfi tiyatrosu ve yeşil alanlarıyla yeniden inşa edilen meydanın; köy dokusu da korundu. Kısa sürede hizmete açılan meydan, yaşayan bir merkez haline gelerek, vatandaşların rahat bir şekilde kullanabileceği bir alan olarak hayata geçirildi.

Köy statüsünden çıkmış mahalle meydanlarını yenileme ve kendine özgü dokularını koruma adına başlatılan çalışmalar; Sazlıbosna, Yassıören, Yeşilbayır, Çilingir, Boyalık, Durusu, Balaban, Taşoluk Mahallelerinde tamamlandı. İmrahor, Bolluca, Haraççı, Taşoluk Yeşil Cami Meydan, Tayakadın ve Baklalı mahallelerinde ise devam ediyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat