VakıfBank’ıncoveredbond işlemine uluslararası ödül

Ekonomi 20 Eylül 2016 21:04
Videoyu Aç VakıfBank’ıncoveredbond işlemine uluslararası ödül
A
a

VakıfBank’ın Nisan ayındagerçekleştirdiğiTürkiye’nin euro cinsi ilk coveredbond ihracı “Yılın En İyi İlk İşlemi” kategorisinde birincilik ödülü aldı.

ECBC (EuropeanCovered Bond Council) ile TheEuromoney tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Covered Bond 2016 Konferansı” sonrası düzenlenen ödül töreninde ilk kez bir Türk bankası ödül almaya hak kazandı. VakıfBank’ın Nisan ayında gerçekleştirdiği Türkiye’nin euro cinsi ilk coveredbond ihracına “Yılın En İyi İlk İşlemi” kategorisinde birincilik ödülü verildi. Söz konusu tahvil ihraç işlemi, Covered Bond Investor Council (CBIC) ile “TheCovered Bond Report” isimli dergi tarafından haziran ayında düzenlenen ödül töreninde de aynı kategoride birincilik ödülü elde etmişti.

Üç aydaiki birincilik
 
Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen ödül töreninde birincilik ödülü almaktan duyduğumemnuniyeti dile getiren VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan“Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz, ülkemizin euro cinsi ilk coveredbond işlemi ile uluslararası coveredbond yatırımcılarının oylaması sonucunda üç ayda ikinci defa “ En İyi İlk İşlem” kategorisinde birincilik ödülü almış olmanın gururunu yaşıyoruz. 2016 yılının başından beri tüm dünyada ihraç edilen toplam 130 milyar euro tutarındaki coveredbond işlemi arasında bankamızın ihraç işleminin kazanmış olduğu bu başarı, coveredbond yatırımcıları nezdindeki imajımız ve bilinirliğimizin yanı sıra onların bankamıza duydukları güveni de yansıtmaktadır” dedi.


 
ECBC &TheEuromoneyCovered Bond Konferanslarında ödül alan ilk ve tek Türk Bankası
 
ECBC ve TheEuromoney tarafından 14 yıldır düzenli olarak organize edilen coveredbond konferanslarında şu ana kadar ödül alan ilk ve tek Türk bankası olduklarının altını çizen Genel Müdür Aydoğan, “Başta Avrupa ve ABD’li bankalar olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden bankaların, aracı kuruluşların, kredi derecelendirme kuruluşlarının, coveredbond birliklerinin, düzenleyici otoritelerin, medya kuruluşlarının çeşitli kademelerde sponsor olduğu ve binden fazla üst düzey banka temsilcisinin yanı sıra yatırımcıların, aracıların katılım sağladığı söz konusu konferans, küresel ölçekte coveredbond piyasasının en büyük etkinliklerindendir. Böylesine büyük bir etkinlikte ödül almaya hak kazanmak, hem bizleri gururlandırmış hem de ülkemize uzun vadeli ve uygun maliyetli yeni yurtdışı kaynaklar getirme noktasında bizlere ilave motivasyon sağlamıştır. Bu tür yurtdışı kaynaklarla katma değeri yüksek altyapı projeleri başta olmak üzere tüm reel ekonomimizi desteklemeye devam edeceğiz”diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat