Umut Öztürk Hayvana şiddete isyan etti

Sultangazi 24 Mayıs 2020 02:56
Videoyu Aç Umut Öztürk Hayvana şiddete isyan etti
A
a

Türkiye’nin en çok dinlenen Radyo 7 'Umudun Zamanı' programcısı Umut Öztürk, hayvanlara uygulanan vahşete karşı sessiz kalmayarak tepki gösterdi.

Programında dinleyicilerine içinden geçenleri samimiyetle dile getiren Öztürk, “Dengesizin, ahlaksızın, vicdansızın birinin canlara yaptığı zulümleri ve eziyetleri görüyoruz. Bunun için vicdanlı olan herkese sesleniyorum. Ne olursunuz sokaktaki canlarımıza hayvanlarımıza yapılan eziyete karşı cezai muadiller artırılsın ”dedi.
Canı acıyan tekbir cana kim dokunuyorsa Allah’ın laneti onların üzerine olsun. Bizlerde onlara dünyayı dar etmeliyiz diyen Umut Öztürk konuşmasına şöyle devam etti; “Bu dünya birbirimizi can bilip paylaştıkça güzel. Can bilen hisseden merhamet eden herkesle güzel. Gönlünden ve kalbinden yeryüzündeki bütün canlara muhabbet duyanlarla güzel. Sokaklardaki canlarımızı unutmayanlarla.

Sokaklarda ki canlarımızı unutmuyoruz. Kedilerimizi, köpeklerimizi, kuşlarımızı hisseden canı acıyan tüm canları beslemeye devam ediyoruz. Kapı önlerinde su kaplarımızla, mama kaplarımızla kuzey ormanlarında, caddelerimizde, sokaklarımızda hep beraber yeryüzündekilere merhamet edeceğiz. Kalbi olarak, kalpten olacağız.
Özellikle sosyal medyadan bazı görüntüler karşımıza geliyor. Canlara yapılan büyük eziyetler. Sokak hayvanlarına yapılan zulümler. Dengesizin, ahlaksızın, vicdansızın birinin canlara yaptığı zulümleri ve eziyetleri görüyoruz. Bunun için vicdanlı olan herkese sesleniyorum. Ne olursunuz sokaktaki canlarımıza hayvanlarımıza yapılan eziyete karşı cezai muadiller artırılsın. Cezai yaptırımların arttırılması talebindeyim. İnsanların yaptığı yanına kar kalmamalı.Sesiz Allah’ın sessiz kullarına bizler hep birlikte destek vermeli ve ses vermeliyiz. Canı acıyan tekbir cana kim dokunuyorsa Allah’ın laneti onların üzerine olsun. Bizlerde onlara dünyayı dar etmeliyiz.

Demeliyiz ki sokaktaki bir kediye, köpeğe bir cana bir karıncaya, kuşa, çiçeğe, böceğe zulüm edemezsin. Senin hakkın değil, senin haddin değil. Sen bir hiçsin. Birbirimizi can bildikçe, merhamet ettikçe güzel. Vallahi bir karıncaya basmaya imtina etmiyorsan vay halime, aman ha demelisin ürkmelisin. Ormanlık alanda yürürken bile, yolda-kaldırımda aman yanlışlıkla karıncaya basarım diye korkmalısın. Sokaktaki canlara da sahip çıkacağız. Kıymetli devlet büyüklerimize sesleniyoruz. Ne olursunuz canlara yapılan zulümlere karşı cezai yaptırımlar artırılsın” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat