Uluskon, Bişkek Sanayi Ve Ticaret Odası İle Anlaşma İmzaladı

Ekonomi 18 Aralık 2019 14:38
Videoyu Aç Uluskon, Bişkek Sanayi Ve Ticaret Odası İle Anlaşma İmzaladı
A
a

Uluslararası Yatırım Ve İş Dünyası Konfederasyonu (Uluskon) İle Bişkek Sanayi Ve Ticaret Odası Arasında İşbirliği Anlaşması Yapıldı.

Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) ile Bişkek Sanayi ve Ticaret Odası arasında işbirliği anlaşması yapıldı.
Anlaşma ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ile Bişkek Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Marat Sharshekeev tarafından imzalandı. Nezaket Emine Atasoy Türkiye ile Kırgızistan arasındaki dış ticaret rakamlarının büyütmek istediklerini söyledi. Ticaretin karşılıklı geliştirilmesi gerektiğini belirten Atasoy, "Kırgızistan mevzuatı, hızla uluslararası normlara uyumlu hale getiriliyor. her türlü inşaat malzemesi, gelinlik, abiye giyim ve hidroelektrik alanında çok büyük potansiyel var" dedi.
Coğrafi yakınlığı sebebiyle Çin’in, Kırgızistan’la ticarette Türkiye’ye göre daha avantajlı olduğunu ancak başta gelinlik ve abiye olmak üzere tekstil alanında Türkiye’nin kalitesinin göze çarptığını ifade eden Nezaket Emine Atasoy, "Bu konudaki avantajımızın değerlendirilmesi gerekiyor. Kırgızistan’da peşin ödemeyle ticaret yapılması da riski azaltıyor. Bu, iş adamlarını teşvik edici bir unsur olmuştur. ULUSKON tarafından düzenlenen Kırgızistan programı son derece verimli geçti. Türkiye ve Kırgızistan arasındaki her sektörde iş birliğini arttırmayı hedefliyoruz. Vizenin kalkması, ticaretin geliştirilmesi açısından memnuniyet verici bir gelişmedir” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat