Teşkilatlarda revizyon zamanı. Kimler Kalır, Kimler Gider

Sultangazi 20 Eylül 2019 19:05
Videoyu Aç Teşkilatlarda revizyon zamanı. Kimler Kalır, Kimler Gider
A
a

AK Parti, 4 yıllık seçimsiz dönemde teşkilatları yeniden yapılandıracak. İl ve ilçe teşkilatları ile bölge koordinatörlerinin çalışmalarıyla hazırlanacak rapor ile parti teşkilatları da yeniden yapılanmaya gidilecek. Yerel seçimlerin ardından detaylı değerlendirmeleri sürdüren AK Parti, seçimsiz geçecek dört yıllık süreyi partiyi yenileme adına bir fırsat olarak değerlendiriyor.

Ak Parti Sultangazi ’de kimler gidecek?
Yapılacak revizyon ile gövdesi Ak Parti’de olan, gönlü diğer oluşumlarda olan kriptolar başta olmak üzere, Ak Parti’de kazandığı nüfus ile halka tepeden bakan, ihalecilere, ahlaksızlara, tabanı kıran, aşiretinin menfaatine çalışan, teşkilata zarar veren küçük hesap sahipleri teşkilatlardan temizlenecek.

Sultangazi İlçe teşkilatında önemli sayıda kişinin teşkilatlardan uzaklaştırılması bekleniyor. İstanbul’da bazı ilçe Başkanlarının istifaları istendiği, istifa etmeleri için süreler verildiği Ak Parti kulislerinde konuşuluyor.

Kimler Kalır, Kimler Gider
Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığında olması beklenen büyük revizyonda ilçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu koltuğu kaptırmaz ise mevcut yönetimde birçok isim listesinde olmaz.

Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Alihan Genç; Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığındaki en deneyimli isimlerden biri. İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu Başkan vekilliği vererek benim yazımı desteklemiş oluyor. Ancak; Alihan Genç üç dönem kuralına takıldığı için yeni yönetimde olmaz. Uzun yıllar siyasette olması Alihan Genç’i yıpratmış durumda. Teşkilat tarafından da istenmeyen kişi durumunda şuan.

Seçim İşleri Başkanı Özlem Demir; 31 Mart yerel seçimleri ve 24 Haziran seçimlerinde sandık çalışmalarında çok fazla ilgili olmadığı bu açığın dışarıdan kapatıldığı teşkilat içerisinde biliniyor. Yeni dönemde olmayacak isim.

Tanıtım Medya Başkanı Ayşegül Özyurt; Seçim dönemi ve ondan önce medya ile iyi ilişkiler kuramadı. Aslında medya mensupları ile bir problemi yok. İlçe yönetiminde ki bazı isimlerin Özyurt’a gerekli destek vermedikleri aşikâr. Yeni yönetimde kendisinin yer almak isteyeceğini düşünmüyorum o artık bir anne ve çocuğuna zaman ayıracaktır.

Sosyal Politikalar Başkanı Tarık Korkmaz; Sivas kontenjanından rakipsizdi. Yeni yönetimce birçok Sivaslı politikacı yer almak istiyor. Rakipleri karşısında çok fazla şansı yok gibi gözüküyor.

Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Salih Ekinci; Futbol takımında sahaya çıkan oyuncu sayısını tamamlayan oyuncu gibi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu olmasına rağmen herhangi bir uygulamasını göremedik.

Ekonomi İşleri Başkanı Halil İbrahim Aktan; Eski İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un Ak Partiye kazandırdığı isimlerden biri. Temsiliyet noktasında başarılı. Yeni yönetimde yer alır.

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Yılmaz; Hemşerileri ile en sert gerilimi yaşayan isim olacak. Ankara’da dayısı olan, nüfusu güçlü olan kazanır.

Mali ve İdari İşler Başkanı Ömer Habat; Bulunmaz hint kumaşı değil. Yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür edip gönderirler.

Teşkilat Başkanı Mecit Gündoğdu; Teşkilat Başkanlığında özgür çalışmasına fazla olanak verilmediğini düşünüyorum. Ayrıca Mecit Gündoğdu’nun çok iyi niyetli. Bu iyi niyetini kötüye kullanan teşkilat mensupları var. Bu yüzden başarılı olamadı.

Sekreterlik Başkanı Zeynep Adatepe; İlçe Başkanının inisiyatifine kalmış.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat