Sultangazi Samsunlular Derneği Belediye Başkan adayı Av. Abdurrahman Dursun’u ağırladı

Sultangazi 25 Ocak 2019 00:45
Videoyu Aç Sultangazi Samsunlular Derneği  Belediye Başkan adayı Av. Abdurrahman Dursun’u ağırladı
A
a

Sultangazi Samsunlular Derneği lokalinde gerçekleşen Programa Sultangazi Samsunlular Derneği Başkanı Yıldırım Yalçın, Başkan Yardımcısı Yücel Sarıkaya, Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi 8. Geleneksel Yağlı Güreşi Başpehlivanı Abdullah Güngör,SKM Başkan Yardımcısı Alihan Genç, Meclis Üyesi Aday adayı Kemal Eyüpoğlu, dernek yönetimi ve üyeleri katıldı.

Sultangazi Samsunlular Dernek başkanı Yıldırım Yalçın; “Samsunlular olarak Sultagazi’de on dört bin nüfusuyla kalabalık bir aileyiz. Sultangazi Samsunlular Derneği 2010 yılında kuruldu. Derneğimiz Elli beş kişilik yönetimi ile kurumsallaşmış dokuz yaşına girdi. Yönetimimizde Milli güreşçimizden, iş adamlarına, esnaflarımıza kadar geniş bir yönetime sahibiz.


Başkanımdan bir ricamız olacak. Hakan Ceylan Başkanımız, hiçbir Samsunlu kardeşimin desteğini görmeden dişiyle tırnağıyla Sultangazi Belediye Başkan Yardımcılığı görevine gelmiş. Hakan abi Sultangazi ilçe olduğundan itibaren Belediye Başkan yardımcısı görevini yürütüyor. Bizde kendisiyle sonradan tanıştık. Hakan abimiz bizlerden hiçbir zaman desteğini eksik etmedi. Bu bağlamda bizler yeni oluşacak Belediye yöneyimin de Sultangazi Samsunlular Derneğinin de bir katma değer üretmesini istiyoruz. Bizde yeni yönetime üye vermek istiyoruz. Abdurrahman Başkanım uygun görürse eğer, Başkan yardımcılığı görevine önerdiğimiz abilerimiz var. Hüseyin Erol abimizi Başkan yardımcılığı görevine tavsiye ediyoruz. Olur ya da olmaz Ak Parti’mizin kendi takdiridir. Hakan abimiz hali hazırda meclis üyeliği başvurusu devam ediyor. Bir tanede esnaf arkadaşımız var. Meclis Üyeliği konusunda kendisine destek veriyoruz. Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.


 
Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun; “Bu güzel akşamda bizleri bir araya getiren kıymetli dernek başkanımıza ve yönetimine canı gönülden teşekkür ediyorum. Sizlerde kırmadınız buraya kadar geldiniz. Bu muhabbet sofrasında bizleri yalnız bırakmadınız. Sizlerde hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Her gittiğimiz programda üç dört tane meclis üyesi adayımız emanet ediyorlar. Bu sayı şimdiden yüz kırk, yüz elliyi buldu. İşimiz zor. Samsunlular İstanbul ve Sultagazi’de ciddi bir nüfusa sahip kardeşlerimiz.
Her gittiğimiz yerde şunu ifade ediyorum. İnşallah adalet ile seçim yapmak için gayret edeceğiz. En azından bütün vilayetleri Sultangazi’nin ilk on beşinde olan bütün vilayetlerin kendisini temsil ediliyor hissetmesi için gerekli bir çalışma yapacağız. Tabi bunları seçerken de sadece o vilayet temsil edilsin diye değil, hizmet etsin diye de seçeceğiz. Bilgi birikimi var mı, donanımı var mı, onların hepsini masaya koyacağız ve o bilgi birikimde olan, donanım da olan arkadaşlarımızla yola devam edeceğiz. Tabi öncelikle Ak parti davasına inanmış olacak. Bu davaya inanmadığı zaman, bu güne kadar gelen buralarda emek vermiş kardeşlerimizle yol yürümemişse işimiz zor olur. Biz hep şunu söylüyoruz. Bizimle yol yürümüş insanları geride bırakmayalım. Onlarla beraber yol yürümeye devam edelim. Niyetimiz bu. Yapacağımız seçimlerde de buna dikkat edeceğiz.
Bu şekilde olmayanlar da olamaz mı? Şimdiye kadar Ak Parti’de hizmet etme şansı bulamamıştır. Bundan sonra da hizmet etmek istiyor. Bu arkadaşlarımızda tatbiki olabilir. Biz her zaman ekibimize oluşturacağımız yönetime her zaman yenilik getirmek için gayret ediyoruz. Yeni arkadaşlarımız olabilir. Tek ölçümüz bu davaya inanmış olacak.
Şimdiye kadar Ak Parti’de hizmet etme şansı bulamamıştır, âmâ belki de birçok kişiden daha çok hizmet eder. Ölçümüz adil olmak, adaletli olmak.
Belediye Başkanlığı büyük sorumluluklar gerektiren, vebali olan, yükü ağrı olan bir yöneticilik. Bu yükü hafifletmek için iyi arkadaşlarımız seçmek gerekiyor. Yanımızda dostlarımızın, kardeşlerimizin olması gerekiyor ki, biz üzerimizde ki yükü hafif hale getirelim. Tek başımıza bu yükün altından kalkacağımız bir mesele değildir, Belediye Başkanlığı. Ancak iyi insanlarla iyi ekiplerle beraber çalışacağı Belediye Başkanına güvenen, onula birlikte hareket eden duyguda ve düşünce de olan kişilerle ancak yürütülebilir. Ve ancak o zaman başarılı olabilir. Hiçbir yönetici tek başına bir kurumu bir kuruluşu, derneği ve vakfı tek başına harekete geçiremez” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat