Sultangazi’de Böyle YAREN Görülmedi

Sultangazi 11 Şubat 2019 13:45
Videoyu Aç Sultangazi’de Böyle YAREN Görülmedi
A
a

Sultangazi Çankırılılar Derneği Sultangazi Belediyesi Sultançiftliği Kültür Merkezinde düzenlediği YAREN Gecesine Katılım ve Gece muhteşemdi.

Çankırı’dan özel olarak gelen Çaparkayı Yaren Ekibinin yapmış olduğu gösterisi herkesi büyüledi. Düzenlenen geceye katılım beklenenden fazla oldu, Geceye gelen davetlilerin bir kısmı ayakta kaldı, Bir kısmı da salona giremedi.
Geceye Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Saadet Partisi Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Bilal Ay, Saadet Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aydoğan, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, STK Başkanları, Muhtarlar ve dernek üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.
 
 
Yaren Gecesine katılan davetlilere teşekkür eden Sultangazi Çankırılılar Dernek Başkanı Halil Aydoğan;  "Tüm bu gelenek, görerek ve törelerimizin temelinde sevgi ve saygı vardır. Bunlar insanları birbirine yaklaştırıyor, insanlar arasında kaynaşmayı artırıyor. Biz bunlara sahip çıkmak durumundayız. Eğer bunlara sahip çıkmazsak Avrupa'nın beğendiğimiz tekniği dışında hoşumuza gitmeyen, benden başkasını düşünmeyen bir toplum haline geliriz. Hâlbuki biz gerek Türk milletinin geçmişindeki dokusunda gerekse İslam'ın bize yüklediği sorumlulukta hep biz varız. Biz ayrılmaz bir bütünün parçalarıyız. Bu gelenek ve göreneklerimizi geçmişten günümüze taşıyan herkesten Allah razı olsun. Bunları yaşatmak ve devam ettirmek adına burada olan, olmayan herkese önemli görevler düşüyor” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat