Sultangazi’de, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Sultangazi 19 Ekim 2021 23:13
Videoyu Aç Sultangazi’de, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
A
a

Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Haydar Polat, Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.Daha sonra Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Haydar Polat ve beraberindekiler, Kaymakam Uğur Kalkar’ı makamında ziyaret etti.


Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Haydar Polat; “Her toplum ancak kendi temel değerlerine, oluşumuna temel özellikleri kazandıran ideolojisine değer verdiği oranda ömrünü uzatabilir. Yüzyıl beklide binyıl tarihini yaşatabilir. Dolayısıyla biz muhtarlar olarak uzun yıllardır yani 29 Ekim 1829 tarihinde iki muhtar tarafından yayınlanan Osmanlıdan cumhuriyete taşınışının 187. Yılıdır. bu topraklarda varlığını sürdüren tarihsel bir misyon, tarihsel bir sorumlulukla ilkeli, inançlı şeffaf bir yönetim anlayışıyla bulundukları köy ve mahallelerde halk ile kurumlar arasında köprü vazifesi haline gelmiştir.
İşte bu anlayışla benzeri bir tarihi süreç içerisinde aynı sorumluluk ve ciddiyet çerçevesinde değişimi, gelişimi güzelleştirmeyi hakkın temsili yetini ve adaleti var eden siz değerli muhtarlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum.
19 Ekim 2015 tarihli ve 2sayılı genelgesiyle kutlanmasına karar veren bu günün muhtarlar günü ilan edilmesine başta Cumhurbaşkanımıza, Gazi Meclisimize, gurubu bulunan siyasi partilerin tüm milletvekillerine emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.
Bugün başkanlığı yaptığım beni ben yapan, bizi biz yapan Sultangazi Muhtarlar Derneğinin kurulmasında emeği geçen onursal Başkanımız Sayın Zeki Yıldız’a çalışma arkadaşlarına ve hali hazırda görevde olan muhtar arkadaşlarıma bütün üyelerine binlerce kez vefa duygularımı ve sevgilerimi iletmek istiyorum.
Muhtarlar olarak işimiz zor ama başaracağız. Kimlerle başaracağız? Kaymakamımızla, Belediyemizle, Kurumlarımızla başaracağız. Güçlüyüz çünkü gücümüzü Cumhurbaşkanımızın 27. Muhtarlar toplantısında, Muhtarlar için söylediği sözlerden alıyoruz ”dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat