Sultagazi’de Kim Belediye Başkanı Olmalı?

Sultangazi 20 Kasım 2018 00:18
Videoyu Aç Sultagazi’de Kim Belediye Başkanı Olmalı?
A
a

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "31 Mart 2019 tarihindeki Mahalli İdareler Seçimi için 5-16 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacak olan aday adaylığı başvurularında AK Parti mensubu mevcut Belediye Başkanlarımız müracaatta bulunmayacaklardır" açıklamasını yapmasının ardından Sultagazi’de Belediye Başkanlığı için aday adaylığı patlamas

Aslında Ak Parti Genel Merkezi, mevcut Belediye Başkanlarına, “Siz zaten doğal ve potansiyel Belediye Başkanı adayımızsınız” diyerek mevcut Belediye Başkanlarına Türkiye genelinde resmi müracaat yapmamalarını istedi.
Aday adayları incelenecek. Sonuçta onlardan birinde karar kılınırsa Mevcut Başkan Cahit Altunay’a teşekkür edecek. Mevcut Belediye Başkanı Cahit Altunay’la devam kararı alırsa da aday adaylarına teşekkür edecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Belediye Başkanı için en önemli iki kriteri olan (1) Şehri yönetebilecek, ehliyet ve liyakat sahibi.(2) Şehrin istediği, halkla gönül köprüsü kurabilen, seçim kazanabilecek, tevazu sahibi kriterleri göz önüne alındığında Cahit Altunay mevcut Belediye Başkanı olarak 2019 yerel seçimlerinde en güçlü aday.
 
Gelelim Sultagazi’de Kim Belediye Başkanı Olmalı?

Cahit Altunay, tekrar aday değilse o zaman yerine geçmek isteyen diğer adaylara Sultagazi’de yaşayan her vatandaş şu soruları sormalı?

Neden aday oluyorsunuz?

Mevcut Başkanın nesini beğenmedin?

Eksik ne gördün de, sen ne yapacaksın?

Sultangazi’yi kimlerle yöneteceksin?


Sağlık, eğitim, sanat, spor, temizlik, ulaşım, kültür, sosyal hizmet, kaldırım, yol, alt yapı, park bahçe, börtü böcek vs aklınıza gelen, insana dair ne varsa sorulmalı.
Bu soruları sorduğunuz da alacağınız cevap büyük olasılıkla, aday gösterileyim ondan sonra açıklarım olacaktır.
Belediye Başkanı kendi geleceğini değil şehrin geleceğini düşünecek biri olmalıdır.
En önemlisi Sultangazi ’ye bir vizyon getirebilecek çapta olmalı ki, Sultangazi’nin geleceği ile ilgili umutlarımız beklentimiz olmalı.

Bu vasıfları çoğaltabiliriz. Ancak “Sultagazi’de Kim Belediye Başkanı Olmalı?” sorusu değil “Sultagazi’de Kim Belediye Başkanı Olmamalı?” sorusudur.  
 
1000
icon
Yüksel ÇATAL 30 Kasım 2018 10:34

1. Sultangazi Cebeci Mahallesi'nde 2553 Sokak’ta yol çalışması yaptınız. Firmayı denetlemediniz. Mevcut asfaltı kaldırmadan üzerine beton döktü. Üzerine taş dizdi. Yol kotunu yükseltti. Binaların alt katlarında bulunan evler ve işyerleri telafi edilemez mağduriyetler yaşıyor. Defalarca bildirmemize rağmen sorun görülmedi deyip şikayetimizi kapattınız. 2. Sultangazi'de kaldırımlar işyerlerinin işgali altında diye defalarca başvurduk. Hiçbir işlem yapılmadı. 3. Çanakkale Şehitleri Caddesi-2553 Sokak köşe Pazartesi pazarında “Balıkçı bütün sokağı kirletiyor. Pis sular sokağa akıyor” dedik. Balıkçının gerekli önlemleri aldığını söyleyip şikayetimizi kapattınız. 4. Sultangazi Cebeci Mahallesi'nde 2553 Sokak’ta “Binamızın üst katında bulunan daire çatı katını ayırdı, müstakil daire yaptı. Bunun yüzünden iskan belgesi alamıyoruz. Gelin müdahale edin” dedik. Gelenler sus payını aldılar ve inşai faaliyet görülmedi deyip şikayetimizi kapattınız. 5. Sultangazi Cebeci Mahallesi'nde 2553 Sokak’ta “

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat