Süleyman Yiğitoğlu kalacak mı? Gidecek mi?

Sultangazi 27 Ağustos 2019 20:29
Videoyu Aç Süleyman Yiğitoğlu kalacak mı? Gidecek mi?
A
a

AK Parti'nin yeni dönem kongre süreci 7 Ekim'de başlıyor.

Teşkilatların yenilenmesini içeren önümüzdeki kongre döneminde Sultagazi’de değişim olacak mı?

İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu kalacak mı? Gidecek mi? İşte kulislerde en çok merak edilen soru bu.

Sorunun cevabı bakış açısına bağlı.

Benim tabandan ve tavandan elde ettiğim izlenim şöyle:

Sultagazi’de ilçe ve Belediye arasında uyumlu bir birliktelik var. Ankara’dan bakıldığında Sultangazi ilçe Başkanlığı düzeyinde bir değişimi gerektirecek önemli bir durum yok.

Çünkü Sultangazi diğer ilçeler bazında az başarılı olmasına rağmen iyi görünümde. İl Başkanı Bayram Şenocak’la yola devam etmeyeceği kesin gözüyle bakılan İstanbul’da yeni İl Başkanın Sultagazi’de değişim yapıp yapmayacağı koşununda ise kilit rolü AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu yapacaktır. Süleyman Yiğitoğlu’nun en büyük destekçisi Muhammet Emin Akbaşoğlu olacaktır.

 

Netice de İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu İlçe Başkanlığı koltuğunu doldurdu, doldurmadı tartışmalarının çok ötesinde kendisine verilen yetki ve sorumluluklar çerçevesinde işini yapıyor olması.

İşini yapıyor mu? Bazılarına göre evet, bazılarına göre hayır.

 

Süleyman Yiğitoğlu’nun ilçe Başkanlığı, politikadan çok, dar kadrosundan ve çalışma yönünden eleştiriliyor. Halk nezdinde tam karşılıklarının bulunmadığı yönünde eleştiriler ise son dönemde peş peşe sıralanıyor. Bu eleştirilerin başında STK ve basınla ilişkilerinin sıfır olması. Mahalle Muhtarları ile ilişkilerinin yok denecek kadar az olması. Mahalle Başkanları ile iletişiminin zayıf olması. İlçenin caddelerinden yürüyen esnafa selam veren gençlerin takıldığı mekânlara uğrayan gerektiği zaman çay- çorba ısmarlayabilen biri olmaması en büyük eksikleri.

 

Neticede; her iki bakış açısından baktığımızda İlçe Başkanlığı nezdinde bir değişim gözükmüyor.

Lakin, siyasette her an her şey olabilir. Başarılı ve ya başarısız, kapsayıcı ve dar anlayışlı çalışma profili ile sevilen, sevilmeyen şahsiyet kriteri zamanın şartlarına göre anlık olarak değişim gösterir.

Suzan Dağlar Civan döneminde olduğu gibi, bir anda rüzgâr esti ve Suzan Dağlar Civan en güçlü olduğu dönemde görevden alındı. Siyasette her zaman bir açık kapı vardır ve bugünden yarını okumak mümkün olmayabilir.

Süleyman Yiğitoğlu yeniden ilçe Başkanı olur ve güçlü bir kadro kurarsa, Ak Parti’yi 2023 hedeflerine taşıyacağı kanaatindeyim. Sonuç olarak kimin kalacağı, kimin gideceği Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tasarrufundadır.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat