Sivas Kongresi’nin 100.Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı

Sultangazi 3 Eylül 2019 12:30
Videoyu Aç Sivas Kongresi’nin 100.Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı
A
a

Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek,4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100.Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek yayınladığı mesajında “4 Eylül 1919, milletin kendi istiklalini korumak için, kendi azim ve kararını ortaya koyduğu bir gündür” dedi.

Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek’in 4 Eylül Sivas Kongresi'nin 100. Yılı Dolayısıyla Yayımlamış Olunan mesajı
 
4 Eylül Sivas Kongresi'nin 100. Yılı
Sivas, Anadolu’nun en emin ve güvenilir bir beldesi olarak, bundan bir asır önce, binlerce yıllık geçmişimizin en kritik ve en önemli kararlarından birisine şahitlik etmiş ve ev sahipliği yapmıştır.
 
Bu şahitlik yeni bir devletin kuruluşuna uzanan zorlu yolculuğun ilk adımı ve kararlı duruşunun bütün vatan sathına ve tüm dünyaya ilan edildiği gündür.
 
Vatan topraklarının dört bir yandan işgale uğramaya başladığı, yedi düvelin tüm acımasız saldırganlığı ile taarruza geçtiği süreçte, Millî Mücadele ateşinin ve direnişin başlatıldığı gündür.
 
Samsun, Erzurum, Amasya ve nihayet Sivas ile çıkılan zorlu yolculuğun yeni Türk Devletine, Cumhuriyete uzanan karargâhıdır Sivas ve üç buçuk aylık kuruluş döneminin yönetim merkezidir.
 
Yine, 4 Eylül 1919, milletin kendi istiklalini korumak için, kendi azim ve kararını ortaya koyduğu bir gündür.
 
Mustafa Kemal Paşa’nın dediği gibi “Burada bir milletin kurtuluşunu hazırlayan kararlar” verilmiş ve “Cumhuriyetin temelleri burada atılmıştır.”
 
100 yıl önce İstiklal Savaşı'nda büyük bir başarıya imza attık. Bize savaşı kazandıran şey; inancımız, birlik-beraberliğimiz, hürriyet aşkımız ve birbirimize duyduğumuz sevgi ve güvendir.
 
Bu asil millet, Sivas Kongresi’nin 100. yılında yine aynı azim, aynı duygu ve ruhla, bu vatanın bölünmez bütünlüğünü, bu devletin istiklal ve istikbalini muasır medeniyetlerin daha üst seviyelerine çıkarmanın heyecanını taşımaktadır ve taşımaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. Yılını kutluyorum
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat