Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi'nde Aşure İkramı Yapıldı

Sultangazi 26 Eylül 2018 23:59
Videoyu Aç Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi'nde Aşure İkramı Yapıldı
A
a

Muharrem ayı dolayısı ile Şair Abay Konanbay okul Müdürü Hüseyin Poyraz tarafından dağıtılan aşureye öğrencilerin katılımı yoğundu.

Şair Abay Konanbay lisesi müdürü Hüseyin Poyraz tarafından Muharrem ayı nedeniyle bin kişilik aşure ikramı programı düzenlendi. Programa Sultangazi İlçe milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Gazi Cem Evi Vakfı Başkanı Hıdır Karataş, Muhtarlar, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen aşure ikramı ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Hüseyin Poyraz, "Muharrem ayının Müslüman âlemi için çok önemli bir aydır. Birçok mucizenin gerçekleştiği bir ay olan ve bizim Muharrem ayını ön plana çıkarmamızın nedeni, Kerbela vakası.Orada Hz. Hüseyin ve 70 kişinin şehit edilmesinin yıl dönümü olmasından kaynaklanmaktadır. Bütün İslam âleminin acısının olduğu bir gün bunu da birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın sembolü olan aşure ayı ile bütünleştirmenin sevincini yaşamaktayız. Okulumuzda geleneksel hale getirdiğimiz etkinliğimize iştirak eden ilçe Milli Eğitim müdürümüze, şube müdürlerimize, okul müdürlerimize, protokol üyelerine, aşurenin yapımında emeği geçen Şair Abay Konanbay Lisesi ailesine, dağıtımında görev alan tüm idareci öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat