Sağlık hizmetleri son 4 yılda toplam 110 bin 611 kişiye ulaştı

Eyüpsultan 12 Aralık 2018 17:56
Videoyu Aç Sağlık hizmetleri son 4 yılda toplam 110 bin 611 kişiye ulaştı
A
a

Eyüpsultan Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi, Eyüpsultan’da yaşayan tüm vatandaşlara sağlık hizmetleri sunuyor.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşın sağlığı için her alanda çalışmalarına devam ediyor.

4 YILDA 69 BİN 998 KİŞİYE POLİKLİNİK HİZMETİ

4 yılda toplam 69 bin 998 kişiye ulaşan poliklinik hizmetleri, muayene edilen vatandaşların ilaç ve reçetelerini düzenliyor. Birinci basamak tedavileri yapılan vatandaşlar ileri tetkik ve tedavileri için gerekli sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.

VATANDAŞA EVİNDE HEMŞİRELİK HİZMETİ

3 bin 833 kişiye ulaşan evde hemşirelik hizmetleri, Eyüpsultan’da ikamet eden ve başvuru yapan hasta vatandaşların evlerine giderek sağlık kuruluşunda verilen serum, enjeksiyon, sonda ve pansuman gibi tedavilerini yapıyor.

4 yılda 14 bin 332 kişiye ulaşan Hemşirelik Hizmetleri vatandaşa sağlık alanında yardımcı olmaya devam ediyor.

Ayrıca, bugüne kadar toplam 842 kişiye evde muayene hizmeti veren Sağlık Hizmetleri Birimi, vatandaşları evlerine gelen doktorlar tarafından muayene ediyor.

“HOŞGELDİN BEBEK” PROJESİ

Sağlık Hizmetleri Birimi, Hoşgeldin Bebek Hizmeti kapsamında Eyüpsultan’da ikamet edip başvuruda bulunan tüm ailelerin yeni doğan bebekleri için evlerine gidiyor ve hayırlı olsun ziyareti yapıyor.

Bunun yanında annelerin bebek sağlığı ve gelişimi konusunda temel bilgiler edinmesi sağlanıyor ve ailelere Bebek Sepeti hediye ediliyor.

HASTA NAKİL HİZMETLERİYLE VATANDAŞIN YARDIMINA KOŞUYOR

Ayrıca hasta nakil ve ambulans hizmetleriyle, Eyüpsultan’da yaşayan ve hastaneye gidemeyecek durumda olan hastaları evlerinden alıp sağlık kuruluşlarına, tedavileri bittikten sonra da sağlık kuruluşlarından alıp evlerine naklediyor.

VATANDAŞIN EN ACI GÜNÜNDE YANINDA

Cenaze Hizmetleri kapsamında cenazesi olan ailelerin en acı gününde yanında bulunan Eyüpsultan Belediyesi vefat edenlerin cenaze muayenelerini yapmak üzere bulunduğu yere giderek defin izin belgelerini düzenliyor.

Ayrıca, şüpheli görünen cenazeleri Cumhuriyet Savcılığına bildirerek Adli Tabipliğe havale ediyor. Taziye ve ikram için de günlük cenaze bilgilerini Eyüpsultan Belediyesi’nin ilgili Müdürlüklerine iletiyor.

HİZMET VE YARDIMLAR İÇİN NASIL TALEPTE BULUNULUR?

Hasta olan vatandaşların muayene için direk Sağlık Hizmetleri Birimine geip muayenelerini olabiliyor.

Evde Muayene, Evde Hemşirelik, Hasta Nakil/Ambulans, Diyaliz Nakil/Servis ve Hoşgeldin Bebek ziyareti hizmetlerinden yararlanabilmek için ise 444 04 47-48 nolu telefondan talepte bulunmaları yeterli oluyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat