PEYGAMBER EFENDİMİZ BAYRAMPAŞA’DA DUALARLA ANILDI

Bayrampaşa 3 Aralık 2017 23:18
Videoyu Aç PEYGAMBER EFENDİMİZ BAYRAMPAŞA’DA DUALARLA ANILDI
A
a

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav), Bayrampaşa Belediyesi’nin Mevlid Kandili münasebetiyle düzenlediği programda dualarla anıldı.

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi ve Bilgi Evleri’nin Mevlid Kandili dolayısıyla Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde düzenlediği programda âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) dualarla anıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda minik öğrenciler ilahiler seslendirdi ve Peygamberimizin hayatından kesitler sunan tiyatro oyununu sahneledi.

“İNSANLARIN EN HAYIRLISI PEYGAMBER EFENDİMİZDİR”
Peygamber Efendimizi anma ve anlama programında konuşan Başkan Atila Aydıner, “Aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili'ni en kalbi duygularımla kutluyorum.  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyamızı nurlandırdığı bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum” dedi. Peygamber Efendimizin tüm zorluklara rağmen İslamiyet’i yaymaktan vazgeçmediğini aktaran Başkan Aydıner, “Ruhunu Allah’a elini ümmetine veren Peygamber Efendimiz, yetim ve öksüz kalmış, evlat ve eş acısını tatmış, yokluk ve yoksulluk görmüş, yerinden-yurdundan göçmek zorunda bırakılmış; fakat hiçbir zaman İslamiyet’i yaymaktan, insanları doğru yola iletmekten vazgeçmemiştir. Peygamber Efendimiz, insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi ve hakikatin sadık emanetçisidir. Bugün kanla, acıyla, zulümle ve adaletsizlikle sarsılan insanlığın içerisine düştüğü çıkmaz, inanıyorum ki Sevgili Peygamberimizin bundan bin 400 yıl önce vaat ettiği barış, sevgi, merhamet ve adalet kavramlarının hakiki manada kavranması ve uygulanması ile aşılacaktır” dedi.

Programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, öğretmen ve öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat