Pazarcı esnafımızla, odamızla Belediye Başkanımızla karar aldık

Sultangazi 6 Kasım 2019 19:22
Videoyu Aç Pazarcı esnafımızla, odamızla Belediye Başkanımızla karar aldık
A
a

İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün, haber sitemize çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şengün; “Çarşamba Pazarının kapalı bir alana taşınması için odamızla, pazarcı esnafımızla geçmiş dönem Belediye Başkanımızla böyle bir karar aldık”.
 
İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün, Haber sitemizin sorularını cevapladı.

Şengün; “Sultangazi Çarşamba Pazar alanı için bir protokol imzalamadık. Belediyenin kanunlardan kaynaklanan yetkileri var. Pazar yerlerinin Belediyeler tarafından alanlara taşınması. Bu açık alan olur kapalı alan olur. Kanun Çevreye, altyapıya, trafiğe yük getiren Pazar alanların taşınması der. Belediye Meclisi de böyle bir karar aldı.
Bu karar alınırken de pazarcı esnafımızla, odamızla burada geçmiş dönem Belediye Başkanımızla karar aldık.

Pazar alanı iki yere hitap ediyor. Uğur mumcu ve 50.yıl Mahallesine. Uğur Mumcu Mahallesindeki vatandaş Pazar alanına uzak diye gelemiyor. İşler düştü. Pazarcıda haklı olarak Pazar yerini açmıyor.
Şimdi siz bu konuya çok giriyorsunuz. Taraflı bir yayın yapmamanızı tavsiye ederim. Âmâ şunu söyleyeyim. Belediye anket yaptırdı. Anket sonuçlarına göre hareket edeceğim. Anket sonuçlarını kazanmamıza rağmen açıklamıyor. Buğun yazdığınız yazıda anket sonucundan bahsetmiyorsunuz?
Böyle sorular değil de, sorunları çözümleyecek sorular sormanızda fayda var.
 
Beraber karar aldık
Tabi ki beraber karar aldık. Bunu zaten söyledim. Uğur Mumcu Mahallesi vatandaşı gelmeyince bu kararlar her an değiştirilebilecek kararlar. Belediye Meclis ayrı bir karar alır. Bende Belediye Başkanımızın esnafa söylediklerini söylesem. Burada farklı bir şey çıkartmayalım.
Ben ortak bir çözüm bulunmasından yanayım.
Burada önemli olan alım gücü düşük olan vatandaşın, hipermarketlere, süper marketlere yönelmesini önlemek. Onlara muhtaç kalır, onlara mecbur kalır durumda olmaması için alışverişini çeşitlendirerek kimisi pazardan kimisi marketten alışveriş yaparak rekabetin sağlanması.
Bizim çözüm önerimiz Uğur Mumcu Mahallesine hitap edecek Pazar yerini oluşturmak. Mahalleye yakın bir yer olabilir. Bunları Belediye Başkanıyla oturup konuşmak lazım. Ortak bir çözüm bulabiliriz diye düşünüyorum” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat