Öztürk; Sayısal Çoğunluktan Öte Donanımsal Temsiliyet Önemli

Sultangazi 23 Mart 2019 13:11
Videoyu Aç Öztürk; Sayısal Çoğunluktan Öte Donanımsal Temsiliyet Önemli
A
a

Sultangazi Ağrılılar Derneği düzenlediği kahvaltı programı il Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’u ağırladı.

Sultangazi Ağrılılar Dernek lokalinde düzenlenen programa Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Ağrılılar Dernek Başkanı Umut Öztürk, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Uçar, Dernek yöneticileri ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.
Ağrılılar Dernek Başkanı Umut Öztürk; . “Ağrılı genç kardeşlerim akademik eğitimi, iş dünyasındaki başarıları ve sosyal hayattaki donanımları yüksek. Biz bunları daha değerli ve kıymetli buluyoruz” dedi.

Öztürk, konuşmasına şöyle devam etti; “Sayım başkanımızın teveccühleri ile bu dönemde de Sultangazi Belediyesi meclis üyesi adayı olarak varız. Bundan daha önceki dönemlerde görev yapan çok kıymetli arkadaşlarımız var. Onların başında olan isimlerden bir tanesi de çok kıymetli arkadaşımız kardeşimiz Erdal Uçar. İlçemizi mahallemizi bilen ve Derneğimizin üyesi olan bir kardeşimizdir. Şunu çok iyi biliyoruz Biz bulunduğumuz ilçenin yerel sorunlarını bildiğimiz kadar, bize ait değerlerin sonraki nesillere aktarıldığını bilen, derinlikte ve bilinçteyiz. Biz parti ötesinde, siyaset ötesinde bir şey söylüyoruz.
Burada bir kardeşiniz olarak konumuz, yerel seçim, yerel yönetim, yerel idare, Sultangazi’nin caddeleri, sokakları. Sultangazi ile ilgili sorunların çözülmesi konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Birbirimizin üzerinde hemşericilik hakkımız var akrabalık hakkımız var kardeşlik hakkımız var, bu muhabbetle inşallah İlçemize sahip çıkmaya devam edeceğiz.
 Ağrılı hemşerilerim şu bilinçte. Sayımızdan çok donanımlı bireyler geliyor. Ağrılı genç kardeşlerim akademik eğitimi, iş dünyasındaki başarıları ve sosyal hayattaki donanımları yüksek. Biz bunları daha değerli ve kıymetli buluyoruz. Sayısal çoğunluktan öte donanımsal temsiliyetimiz önemli” dedi.
 
 
 Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun; “Sultangazi güzel bir şehir. Güzelliği burada yaşayan insanlardan geliyor. Her zaman söylediğim gibi tekrar söylüyorum Vatanına milletine devletine, Bayrağına bağlı insanların yaşadığı güzel bir şehir. Sultan şehir güzel şehir. Bizim burada bir de başkanlığına aday gösterilen çok önemli. Geri yaşayan bizim gibi gören bizim gibi bakan Analeriyle, örfleriyle adetleri ile çok güzel bir şehir. Sultagazi’de yüzde 65 in altında oy almak lazım. Buranın demografik yapısı buna uygun. Yapmamız gereken insanların gönlüne dokunmak yüreğine dokunmak elinden tutabilmek. Onlar gibi alanda olmak onlar gibi yaşamak. Bunu başarmak için yola çıktık bu dönem olmasa bile inşallah bir sonraki dönemde bunu başaracağız. Muhafazakâr ve milliyetçi bir çizgisi olan bir ilçeyiz. Bir başka ilçede Beşiktaş'ta Şişli'de Kadıköy'de rakipler 100 de 70’leri yüzde 80 leri buluyorlar. Biz neden Sultagazi’de bulmayalım.
Bir şehrin şehir olabilmesi için şehir kültürü olabilmesi için kişilere ihtiyaç var. Önce bir ruh lazım. Biz 10 yıllık yeni bir ilçeyiz. Bizim güçlü ve fark edilebilir bir ilçe olmamız için Eğitim alanında öne çıkmamız lazım. Eğitimde çok daha iyi bir ilçe haline gelmemiz lazım.110.000 öğrencimiz var.110.000 öğrenci çok büyük bir güç demek esasında. Bu Kadıköy'de yok Bakırköy'de yok Şişli'de yok. Genç bir nüfus çok büyük bir güçtür. Eğitimli bir gençlik yetişebilmek için nitelikli okullar kurmamız lazım. Bunun için tam zamanında eğitimi geçmemiz lazım. Sultangazi de tam zamanında eğitimi geçmemiz lazım. Sultangazi’nin Böyle bir sorununun olmaması lazım.
Ak Parti’ye Partiye en büyük gücü veren ilçeyiz. Bir sosyal bilimler listemiz yok fen bilimleri lisesi, sağlık birimleri listemiz, spor birimleri lisemiz yok. Dünya şampiyonu Avrupa şampiyonu olmuş sporcularımız var” dedi.
 


 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat