ONİKİ EŞİTTİR, BİR EDER Mİ?

Sultangazi 10 Aralık 2018 23:17
Videoyu Aç ONİKİ EŞİTTİR, BİR EDER Mİ?
A
a

Bu yazımdan en çok Ak Partinin Aday Adayları hoşnut olmayacak.

Belediye Başkanı adayının belirlenmesine bir şey kalmadı. Çok yakında dananın kuyruğu kopacak. Ama yine de olsun, bu yazıyı yazacağım.
Aslında ben şunu anlamakta çok zorlandım. Neden Ak Parti’de Sultangazi Belediye Başkanlığı için 12 aday adayı oldu.
2014 yılı Belediye Başkanlığı seçimlerinde, milletvekili seçimlerinde, Ak Parti Sultangazi 4.olagan kongresinde, aday adayı oldunuz. Gerek STK’lar, gerek teşkilat uhdesinde yapılan temayül yoklamaları, gerekse Genel Merkezde yapılan mülakatlarda Parti içinde bir konuma gelemediniz. Ne oldu da Genel Merkezde hangi kanaatleri değiştirdiniz de yeniden, Belediye Başkanlığına aday adayı oldunuz?
Genel Merkezin yerinde kendiniz olsaydınız, kendinizi nasıl bir değerlendirmeye tabi tutardınız da; yahu bu sefer listeye beni koyayım da şu Sultangazi ’den tulum çıkaralım derdiniz.

Öyle ya; en kritik seçim döneminde seçim çalışmalarının hiçbir evresinde bulunmadınız, yeri geldi destek olmanız gerektiği yerde köstek oldunuz, hemen hemen hiçbir toplantıya iştirak edip de hiçbir seçim çalışmalarında bulunmadınız.
Sultangazi için hiçbir projede ve öneride bulunmadınız. Halkla iç içe olmadınız. Seçim süreçleri boyunca nasıl olsa Cahit Altunay bizim yerimize çalışıyor deyip, Altunay’ın canla başla çalışıp gurur meselesi yaparak gece gündüz demeyip zaman mefhumu tanımadan sokak sokak gezerek yaptığı seçim çalışmalarıyla çoğu kez dalga da geçtiniz.
Sohbetlerinizin kokuşmuş konusu haline getirerek Cahit Altunay için  “bu neyin peşinde, bu dönem seçileceğine mi inanıyor acaba?” deyip de kimi zaman bıyık altından kimi zaman da sesli güldünüz.

Şimdi kalkmış yeniden Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak genel merkezinizde arz-ı endam, el pençe ederek aday olma mücadelesi veriyorsunuz.
Tamam, belki genel merkez nezdinde karşılık bulabilirsiniz de peki aptal yerine koyduğunuz tabanın ve bu halkın huzuruna çıktığınızda bunu bu halka nasıl izah edeceksiniz
24 Haziran Cumhurbaşkanı Seçimi ve Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları sırasında özellikle Cahit Altunay, teşkilat mensupları, canlarını dişlerine takarak 24 Haziran’a yürürken siz kaçak güreşçiler; Ak Parti Genel Merkez sizi aday gösterir mi? Aday gösterileceğinizi düşünüyor musunuz gerçekten.

Cahit Altunay bu halkın sevincine ve üzüntüsüne ortak olurken, düğününe cenazesine katılırken sizler neredeydiniz? Sultangazi’nin hangi sorunuyla, hangi derdiyle dertlendiniz? Hangi yoksulun, hangi garibanın kapısını çaldınız?
Onun için ahbap çavuş ilişkilerini bir tarafa bırakmalı rüştünü ispat eden Cahit Altunay tercih konusu olmalı. Aksi takdirde “yandı gülüm keten helva” türküsünü söyleriz.
Kusura bakmayın da sizler Sultangazi Belediye Başkanı adayı gösterilmezsiniz. On iki eşittir, bir Cahit Altunay etmezsiniz.
 
1000
icon
Kadir sümbül 11 Aralık 2018 22:06

Adayların vaadleri midemi bulandırıyor yalan riya iki yüzlülük hepsi var,sanki ak partinin aday adayı değillerde muhalefetin belediye başkan adayları gibi çalışıyorlar ve vaadlerinden şöyle bir sorun ortaya çıkıyor mevcut belediye başkanı çalışmadı biz aday olur kazanırsak biz çalışacağız demek istiyorlar,işte teşkilatta bunların riyakarlığını gördükçe bunlardan tiksindim bunları partiden atmak farz inan adem bey

0 0 Cevap Yaz
Alparslan Bekirığlu 11 Aralık 2018 12:46

Nush ile uslanmayanı etmeli tektir , tekdir ile uslanmayanın hakkı kötekdir. ZİYA PAŞA

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat