ÖLDÜREN SEVGİ İSTEMİYORUZ

Bayrampaşa 27 Kasım 2018 18:31
Videoyu Aç ÖLDÜREN SEVGİ İSTEMİYORUZ
A
a

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, Bayrampaşa Kızılay Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen farkındalık yürüyüşüne katılan Başkan Atila Aydıner, “Kadın anadır, kadın eştir, kadın kardeştir… Vefakâr ve cefakâr analarımız, eşlerimiz ve hanım kardeşlerimiz şiddeti değil sevgiyi ve saygıyı hak ediyor” dedi

Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, farkındalık yürüyüşü düzenledi. ‘Kadına şiddete hayır’, ‘öldüren sevgi istemiyoruz’ ve ‘sevebildiğin kadar kazanırsın’ yazılı pankartlar taşıyan grup, Demirkapı Caddesi boyunca Bayrampaşa Hoca Hayri Efendi Merkez Camii önüne kadar yürüdü. Burada özgürlüğün simgesi beyaz güvercinler uçuran grup adına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner bir açıklama yaptı.

“KADINA ŞİDDET, İNSANLIĞA İHANETTİR”
Başkan Aydıner açıklamasında, “Kadın anadır, kadın eştir, kadın kardeştir… Vefakâr ve cefakâr analarımız, eşlerimiz ve hanım kardeşlerimiz şiddeti değil sevgiyi ve saygıyı hak ediyor. Yaşamın her anında bizleri onurlandıran, sabırla kutsal annelik görevini omuzlayan; merhametini, sevgisini ve emeğini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen başımızın tacı tüm hanım kardeşlerimize saygılı olalım, onlarla şiddetin değil, sevginin diliyle konuşalım. Kadınlarımıza yönelik şiddetin her türlüsünü lanetliyorum. Huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşı olan kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat