Murat Atım Sultangazi'den aday adayı oldu

Sultangazi 13 Kasım 2018 02:09
Videoyu Aç Murat Atım Sultangazi'den aday adayı oldu
A
a

Murat Atım, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti'den Sultangazi Belediye Başkanı Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı.

AK Parti binasına giderek aday adaylığı formu dolduran Murat Atım resmi başvurusunu yaptı. Başvurusunun ardından açıklama yapan Atım, “Sultangazi ‘de görevine devam eden partimizi temsil eden başarılı bir Belediye Başkanımız var. Ankara’da nihai bir karar sonrası saygı değer Cahit Bey devam ediyorsa, bizim bu başvurumuz sembolik bir başvuru olur” dedi.

Murat Atım konuşmasına şöyle devam etti;
“2019 yerel seçimleri noktasında Sultangazi Belediye Başkan aday adaylığı için başvurmuş bulunuyorum. Süreç içerisinde Sultangazi ‘de devam eden partimizi temsil eden başarılı bir Belediye Başkanımız var. Ankara’da nihai bir karar sonrası saygı değer Cahit Bey devam ediyorsa, bizim bu başvurumuz sembolik bir başvuru olduğunu ifade eder. Etik kaygılarla ben bunu zikretmeyi uygun buldum. Eğer takdir devam etmeyeceği yönünde ise, bizlerde bu göreve talip olduğumuzu, bu görevde var olduğumuzu ifade etmek için buradayız.
 
Yine süreç içerisinde 2001 yılını temel alırsak,17 yıldır bu teşkilatın içerisinde aralıksız olarak devam eden bir teşkilatçı olarak bulunuyorum. Gaziosmanpaşa’da sekiz yıldır ilçe Başkan yardımcılığı ile başlayan teşkilatçılık sürecim,2008 yılında kurulan Sultangazi ilçemiz ile 2014 yılını sonuna kadar da ilçe başkanı olarak devam etti. İl yönetim kurulu üyeliğimiz olmak üzere de kesintisiz teşkilat hizmetim oldu.
Bu süreç içerisinde yerel yönetimler bağlamında da 17 yıl size ister istemez tecrübeler veriyor. Tecrübeleri masa başında değil de arazide yaşayarak öğreniyorsun. Nerede ne noksanımız var, nerede ne fazlamız var vatandaşımızla iç içe olarak kavramış olduk. Buradan yansıyan tecrübeleri de görev verildiği takdirde arazide yansıtmak isteriz. Tecrübelerimizi kullanmak isteriz.

Sadece Sultangazi tecrübesi değil yanında Gaziosmanpaşa tecrübesi ve ardından il yönetim kurulu üyesi olduğumuz zamanlarda değişik ilçelerde ki tecrübelerimiz, Belediye uygulamaları noktasında bizi bir noktalara getirmiştir. Buna inanıyoruz bu görevi yapabileceğimize kanaat ediyoruz.
Yerel yönetimlerde her şeyden önce şunun belirlenmesi gerekir ki ya insan bazlı, ya şahıs bazlı, fert bazlı işler yaparsınız ya da başka kaygılarınız olabilir. Bizim Belediyecilik anlayışımız sosyal Belediyecilik anlayışımız insanı merkeze alan bir noktadır. İnsana değer veren insanı kucaklayan anlayıştır. Binalar yaparsınız, yollar yaparsınız ama şayet insana dokunuyor ise bir fayda ortaya çıkacaktır. Bu işlerin temelinde insan olacak.

Dolayısıyla biz Sultangazi ‘de 2008 yılından bu yana ilçe Başkanlığı süreci ile birlikte aktif olarak çalışma dönemimizde insanımızı kavramaya çalıştık. Yayla Mahallesinden, Gazi Mahallesine, Sultançiftliğinden,50.yıl mahallesine varıncaya kadar her bir sokağına her bir caddesine inerek çalıştık.
Tabiri caizse konfeksiyon tarzı bir takım elbise yapmak yerine, terzi usulü kişiye uyan her kişinin ayrı dırobuna uyan takım elbise nasıl yapılıyor ise, elbiseler nasıl yapılıyor ise her yerin ihtiyacını buna göre anlamaya çalıştık. Gördük ki Sultangazi çok değişik renklere sahip. Sultangazi Türkiye’nin özetidir.81 vilayetin özetidir.
Türkiye’nin hatta dünyanın bildiği Gazi Mahallesi ve hassasiyetleri vardır. Her şeyden önce bu bilmeniz gerekir. Bunu bilmiyorsanız Sultagazi’de siyaset yapamayız. Yine başka anlamda memleket demografileri anlamında da Sultangazi’nin bir duruşu vardır.

Sultangazi henüz kentleşme sürecini tamamlayamamış bir yerdir. Dolayısıyla bu uyum süreci içerisinde de burada yapılması gereken çok şeyler var. Adıyamanlısından, Hakkârilisine varıncaya kadar her bir ferdi, her bir memleket coğrafyasını kavramaya dönük çalışmalar gerekiyor.

Burada terzi usulü, bir terzinin takım elbise yapması ne anlam ifade ediyor ise bu usulde çalışmak gerekiyor. Kuyumcu titizliğiyle çalışmak gerekiyor.
Birlikte yaşama kültürü olarak ta sembolize ettiğimiz ifadeye göre kucağımızı geniş açacağız. Bu kucağı geniş açmak sadece lafta değil, sözde değil özde olacak. Sözde olması da yetmez eylemle birlikte te ispatı gerekiyor. Adıyamanlısını da, Sivaslısını da, Ordulusunu da, göçmenini de eşit seviyorum demek bir iddiadır. Sadece bu iddiayı zikretmekle de kalmayacaksınız özünüzde de bunu yaşayacaksınız. Yaşamınız yetmez tekrar söylüyorum, eyleminizle de siz bunu ispat edeceksiniz. Kaygılarımız bunlar. Medeniyet tasarrufumuz içerisinde bunlar var. Kadim değerlerimiz içerisinde insana önem vermek, değer vermek var. Bu mana da kişinin sizinle meşrep ya da mezhep ayrılığı olmuş ya da olmamış bunu siz yöneticiliğinize yansıtamazsınız. Herkese eşit olarak değer vermek zorundasınız. Ne olursan ol gene gel dedikleri şeydir bu. Dolayısıyla bu sözde değil özde ve hatta eyleminizle de siz bunu ispat etmek gerekir. Sultangazi’nin de buna ihtiyacı var. Bu düşüncelerle de aday adaylığımızı ilçe başkanlığımıza gelmek suretiyle de imzamızla ortaya koymuş oluyoruz.

Başkada aday adayı arkadaşlarımız, teşkilatçı kardeşlerimiz var. Onlara da şimdiden başarılar diliyorum.
Ama en başta da söylediğim gibi burada hali hazırda devam eden bir Belediye Başkanımız var. Onun da hukukunu korumamız gerekir. Saygı değer Belediye Başkanımız Başarılı bir Belediye Başkanımızdır. Uyum içerisin de 6,5 yıl İlçe Başkanı, Belediye Başkanı olarak çalıştık. Kendisine başarılar dilerim" dedi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat