Muhteşemsin Çankırı! Örnek Program

Sultangazi 30 Eylül 2019 13:05
Videoyu Aç Muhteşemsin Çankırı! Örnek Program
A
a

Sultangazi Çankırılılar Derneği, Çankırı Eldivan Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine İstanbul keyfi yaşattı.

Sultangazi’nin en güçlü STK’larının başında gelen Sultangazi Çankırılılar Derneği örnek bir program düzenledi. Dernek Başkanı Halil Aydoğan ve yönetiminin düzenlediği iki günlük İstanbul gezisine Çankırı Eldivan Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Müdür Yardımcısı Murat Ulu ve beraberinde altı öğretmen, sekiz bakıcı eşliğinde Boğaziçi'nin eşsiz saraylarını, hisarlarını, köprülerini ve daha birçok tarihi eserini deniz üzerinden izleme şansı buldu. Panorama 1453 müzesi, Eyüp Sultan ve Miniatürk’ü gezen öğrenciler hem tarih, hem kültür, hem sanat, hem de yeme-içmenin keyfine vardı.
Selahaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelinde verilen akşam yemeğiyle İstanbul gezisi son buldu.

 
Selahaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelinde verilen akşam yemeğine Ak Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Sanayici, İş Adamları, Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (İSİED) Başkanı Hüseyin Yılmaz, Sultangazi Çankırılılar Dernek Başkanı Halil Aydoğan ve Yönetimi, Çankırı Eldivan Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve öğretmenler katıldı.
Program sonrası öğrencilere hediyeler verildi.
 
Sultangazi Çankırılılar Derneği Başkanı Halil Aydoğan; “Çankırı Eldivan Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerimizi mümkün olduğunca sosyal hayata katarak, onların dış dünyayla iletişimlerini koparmadan, mutlu ve sağlıklı bireyler olarak topluma adapte olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Engelli bireylerin kalifiye eğitim ve öğretim ile mutlu olmaları için ailelerinin ve çevremizin bu konuda daha duyarlı olmalarını ve engellilere destek olarak, onları toplumun birer parçasını olarak görmelerini ve desteklerini bekliyoruz.
STK’lar bu tür programlarla gündeme gelmelidir. Sultangazi Çankırılılar Derneği olarak Rehabilitasyon merkezinde kalan kız öğrencilerimize de yönelik programı ilerleyen günlerde yapacağız. Bizlere destek olan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Sayın Ak Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu bizleri Ankara’ya davet etti. Çankırı Eldivan Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerimizle en kısa zamanda Sayın Akbaşoğlu’nun daveti üzerine Ankara’ya gideceğiz. Duyarlı davranışından dolayı sayın vekilimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat