MİNİK ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNDE EĞİTİM

Bayrampaşa 21 Kasım 2018 19:12
Videoyu Aç MİNİK ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNDE EĞİTİM
A
a

Çocuklarda çevre bilinci oluşması için bugüne kadar birçok çalışmaya imza atan Bayrampaşa Belediyesi, şimdi de ambalaj atığı toplama ve ayrıştırma tesisine götürdüğü minik öğrencilere yerinde geri dönüşüm eğitimi verdi.

Bayrampaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Ahmet Haşim İlkokulu ikinci sınıf öğrencilerini, ilçenin geri dönüşüme uygun atıklarını toplayan, Hursan Geri Dönüşüm Ambalaj Atığı Toplama ve Ayrıştırma Tesisleri’nde gezdirerek, onlara yerinde geri dönüşüm eğitimi verdi. Sınıf öğretmenleriyle tesise gelen öğrenciler, çevre mühendisleri tarafından verilen eğitimde çevrelerindeki atıkların geri dönüştürülmesinde ne gibi işlemlerin yapıldığını uygulamalı olarak gördü. Toplanan ambalaj atıklarının tesise girişinden, ham madde olarak kullanılıncaya kadar hangi aşamalardan geçtiğini yerinde gören öğrenciler eğitime büyük ilgi gösterdi.

Yerinde eğitim çalışmalarının devam edeceğini belirten çevre koruma ve kontrol müdürlüğüne bağlı ekipler, geri dönüşüm bilincinin erken yaşlarda kazanılmasının ileriye dönük doğanın korunmasına büyük katkı sağladığını ifade ettiler.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat