Millet ittifakının adayı Ercan Karabayır'mı?

Sultangazi 3 Ocak 2019 15:44
Videoyu Aç Millet ittifakının adayı Ercan Karabayır'mı?
A
a

31 Mart 2019’da belediye başkanları, belediye meclis üyelerini, belediye il meclis üyelerini ve muhtarları seçmek için sandık başına gideceğiz.24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi partiler ittifak yaparak seçime girecek.

İstanbul’un 39 ilçesinin 36’sında AK Parti adayları açıklanırken, 3 ilçede ise Cumhur İttifakı kapsamında destek verilecek MHP adayları açıklandı. 39 ilçesi bulunan İstanbul’da 1. Bölge’den Maltepe, 2. Bölge’den Beşiktaş, 3. Bölge’den Silivri MHP’ye bırakıldı.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin destekleyeceği ilçeler arasından Sultagazi’de bulunuyor.
Bu da MHP’li belediye başkan aday adayların ve belediye meclis üyesi aday adaylarını tedirgin ediyor açıkçası. Büyükşehir Belediyesi'ndeki ittifakın ilçeler bazında nasıl olacağı konuşuluyor. Acaba tüm ilçelerde mi yoksa belli başlı ilçelerde mi? Eğer ki tüm ilçeleri kapsayacaksa; başvuru yapan, sahada çalışmalarını yürüten aday adaylarının emekleri ne olacak?  Bunlarla ilgili net bir bilgi şuan için hala yok. MHP’liler genel merkezin kararını bekliyor.
 
Peki diğer ittifakta durum ne?
İyi Parti, HDP ve Saadet Partisi henüz Sultangazi Belediye Başkan adaylarını açıklamadı. CHP’sinde aday adaylığını açıklayan tek isim Haluk Bozkurt. CHP Genel Merkez Haluk Bozkurt’un adaylığına sıcak bakıyor gibi görünse de durum hiç öyle değil.
Haluk Bozkurt dışında alternatif aday arayışında. Bununla ilgilide Sultagazi’de görüşmeler yapıldığı biliniyor.
Mevcut Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmemesi Millet İttifakını da harekete geçirdi. Cahit Altunay karşısında şansları olmadığını düşünen Millet ittifakı Abdurrahman Dursun’un karşısına Ercan Karabayır ile çıkacağı konuşuluyor.

Neden Ercan Karabayır.
CHP ve İyi Parti Ercan Karabayır ismi üzerinde mutabakat sağlar ve Ercan Karabayır ikna edilirse Millet ittifakının adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ercan Karabayır’ın muhafazakar Kürt kimliği ile HDP seçmeninden de destek alacağını söyleniyor.
 
1000
icon
EYÜP YAZICI 3 Ocak 2019 16:25

BENIM TANIDIĞIM ERCAN ABİ BUHAYİN İTTİFAKIN İÇİNDE BULUNMAZ VEKİLLİK TEKLİFİNİ BİLE REDDETTİ BUNU HİÇ KABUL EDMEZ

0 0 Cevap Yaz
EYÜP YAZICI 3 Ocak 2019 15:59

ERCAN ABIYİ SEVERİM LAKİN ZİLLET İTTİFAKININ ADAYI OLURSA YANLIŞ YAPAR VATAN HAİNLERİYLE AYNI ÇATI ALTINDA DÜŞÜNEMEM ERCAN ABİYİ

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat