Bedriye Çambel

KADIN CİNAYETLERİ

25 Ağustos 2019 20:59
A
a
        Kadın cinayetlerinin tamamının altında yatan temel neden erkeklerin ellerinde ki kadını kaybetme korkusudur. Bu kaybetme korkusunu tetikleyen duygunun altında yatan nedense kadının sadece kendilerine ait olduğu düşüncesi yatmaktadır .Kadın  canlı  bir varlıktır ve kadın kimseye ait değildir. Erkekler nikah kıydıktan sonra kadının tamamen kendilerine ait olduğunu düşünürler. Oysaki kadın kendini rahat hissediyor ve mutluysa ait olduğu yerde kalmak  ister. Kadının bir aileye erkekten daha bağlı olmasının en önemli nedeni ise doğurduğu çocuklarıdır. Erkek kadına daima saygı duyup sevgi göstermelidir. Erkek kadını asla küçümsememeli çocuklarının,akrabalarının,komşularının yanında kadının kadınlık gururunu aşağılayıcı sözler sarfetmemelidir.
      Tüm bunları bir kenara bırakalım bir erkek sırf karısı kendisinden ayrılmak istiyor diye karısının boynunu canice kesiyorsa toplumda acilen bu tarz erkeklere karşı önlem alınması gerekiyor. Bu önlemler   TV programları yaparak, tartışma gruplarıyla veya seminerlerle asla olmaz. Tv de çoğu dizide kadına yönelik şiddetler normal davranış gibi sergilenmektedir.
      Anneler yetiştirdiği evlatlarını evlenene kadar değil ölene kadar takip etmelidir. Anne baba ne kadar özverili evlat yetiştiriyorsa toplumda o derecede güvenli olur. Anne günlük hayatın stresi ve yoğunluğundan erkek evladını asla ötelememelidir. Erkek çocuklarının yetiştirilmesinde aile ortamı çocuğun özellikle annesinden aldığı sevgi çok önemlidir. Anne sevgisi göremeyen baba şiddeti ile büyüyen erkeklerde cinsel bozukluklarda toplumda net farkedilmesede aile yaşantısı içinde bazen içinden çıkılamayan sorunlara neden olmaktadır. 
   Hiç bir kadın bir erkeğin sığındığı liman değildir. Hiç bir kadın iyi aile terbiyesi görmemiş ahlakı olarak iyi eğitilmemiş bir erkeği eğitemez. Bir erkek karşısında ne şekilde ne durumda olursa  olsun bir kadın varsa hareketlerine çeki düzen vermelidir.
      Kadın cinayetleri ne kadar artarsa artsın unutulmaması gereken bir durum var cinayeti yapanların haklı olduğunu bile düşünen bir azınlık bu tarz azınlıkların tespit edilerek toplum önünde tüm erkeklere örnek olacak şekilde bu azınlıkları eğitmek gerekiyor.
      Siz hiç bir kadın tarafından  tecavüze  uğrayan bir erkek duydunuz mu? Eğer duyduysanız o erkeği takip edin mutlaka bir kadının peşindedir ve o kişi kadın canı yakmak ister. Halbuki tecavüze uğrayan şiddete uğrayan bir kadın gidip asla bir erkeğe zarar vermez. Bu kadının yapısına terstir. Çocukları hayvanları bile erkeklerden korumaya çalışıyoruz. Kadınlardan korumaya asla çalışmıyoruz.  
      Bu arada  kadın erkek yarıştırması yapmıyorum ilk önce vicdanlı, dürüst, içinde Allah korkusu bulunan insan olmayı öğütleyelim. Sonra şehvet, para, karşısında kendilerinden geçip masum insanları islamdan soğutmasınlar. 
     Şu sözünde çok doğru olduğunu düşünüyorum. Kadın 1 aklıyla 9 nefsine sahip çıkarken, erkek 9 aklıyla 1 nefsine sahip çıkamaz.
Ve bir ses yükseldi veda hutbesinden; kadınlar size Allah'ın emanetidir! Peygamberimizin ifade ettiği, Rabbimin bize emanet ettiği, kadınlarımızın toplumda her türlü şekilde istismar edilmemeleri için(reklamlarda çırılçıplak, iş ortamlarında köle gibi, eşlerinin, çocuklarının gözünde değersiz bir eşya gibi, bileğinin zoruyla tırnağı ile kazıya kazıya bir yerlere gelen kadınlara bir hiç gözüyle bakılmaması için)”Kadınlar size Allah'ın emanetidir sözünü hatırlayalım ve bu sözün verdiği şuur ve bilgiye nail olalım. Bu şuur ve bu bilgiye nail oylamıyorsak kendimize acilen çeki düzen verelim. Bizler kendimize çeki düzen veremezsek birileri gelir bize çok güzel çeki düzen verir ve gider. 


Selam ve Dua ile...
1000
icon
İsmail 8 Ekim 2019 10:37

Bu tür oloylar daga önceki dönemlere bakarak çok vazla artdı malesev ama ben sucu tamamının erkek tarafına yükleyemiyorum malesef bu günlerde ğörüyoruzki ortam çok daga bozuldu bayan olsun erkek olsun oyüzden bütün görev enne ve baba lara düşüyor kendi güzel ve güvenilir dönemlerinden eser yok şimdi söylemeye dilm varmasada acı gercekler bayanlar tarik edici erkeklerde sapıklaşdılar iyice oyüzden cinayetler aldıbaşını gidiyor bu tavizin asıl sorununu bulmak devletimize düşüyor emniyet güclerine yetkili makamlara tam yetki verilmeli bu cinayet ve tecevüz olaylarına göz acdırmamak gerek

0 0 Cevap Yaz
Harun akdemir 5 Ekim 2019 08:01

Bence kadin sideti sadece erkeklerin kadini kayp etme korkusu deyildir kadinlarin bir erkekten fazla erkekle de cikma heveside vardir bu nelelini kabsamasada bir cogunu kabsiyor tabiki erkekler kiskanc olur kimse karisini baska kisinin koyn7nda gormek istemez ve bosanmalar sebebtir kadin cinayetlerine bosanmalarin onune biraz gecebilsek bu durum eminim yariya iner saygilar

0 0 Cevap Yaz
Seyyar yazar 27 Ağustos 2019 17:37

Kaleminize ve duygu dolu yüreğinize sağlık. Ufak bir elemede ben yapmak istiyorum toplumun temelindeki cinsiyet florasını endemik yapımızla pekiştiren bilirsek eminimki çekirdek ailenin ve sağlam evliliklerin temelini atabiliriz. Eğitim şart aile içerisinde. 1 ahlak egtimi 2sosyal aktivite egtimi 3 algılama eğitimi 4 en önemlisi iman ve tevazu eğitimi... Tekrar kaleminize sağlık.... Allaha emanetsiniz....

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat