Bedriye Çambel

AKPARTİ TEŞKİLATLARI SINIFTA KALMIŞTIR

9 Nisan 2019 16:19
A
a
               AK PARTİ TEŞKİLATLARI SINIFTA KALMIŞTIR
        Ak parti teşkilatları, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra sınıfta kalmıştır. Genel merkezde yetkili birine ulaşmak imkânsız. Teşkilâtından, il başkanına ulaşabilmek bir yıl, ilçe teşkilat başkanlarına ulaşabilmek 6 ayla 1 yıl arası değişiklik göstermektedir. Reise ulaşmak ise imkânsızdır.
   Ulaştığınız bakanların, tamam diye kafa sallaması bir şey ifade etmezken,halktan ve halkın sorunlarından uzak lüks toplantılarda boy göstermeleri takdire şayandır.
     İlçelerde iki kelimeyi bir araya getirmekte zorlanan kadın kollarının genel merkezin organize ettiği mülakatları yönlendirmesi içler acısıdır.
     Halka en yakın mahalle başkanlarının ve kadın kolları başkanlarının keyfiyetçi tutumları ve yaptıkları haftalık toplantıları, dışarıdaki halktan kimseyi dahil etmeden 10 kişilik gruplarla toplantı yaptık oldu bitti davranışları ve partinin kendilerine çalışıyor havasıyla beraber, halk sorunlarından kaçmaları üç dönemdir halkla ak parti arasında kangren olmuştur.
     İki dönem üç dönem belediye başkanlığı yapmış veya yapacak olan belediye başkanlarının partinin olumsuz çalışmalarına müdahale etmeyerek görmezden gelmeleri hem partiye büyük zararlar vermiş hemde kendileri  koltuklarından olmuştur.
     Ak parti teşkilatlarında çalışan insanların, ak parti teşkilatında görev alan insanların, görevlerine keyfî olarak son vermelerine kimsenin karışmaması ve haksız görevden atmalara göz yummaları.
     Sırf Recep Tayyip Erdoğan'ın hatırına sabrederek ak partiye hizmet eden insanları parti içinde dışlamışlar, horlamışlardır. “Paralelci zihniyetin kendilerinden olmayan öğretmenleri kurumlarına almadıkları gibi” adaletsiz ve ötekileştirmeli davranışlar sergilenmiştir.
     Ak partide uzun yıllar gönüllü görevler yapan, projeler üreten insanlar MHP  li  insanlar kadar değer görmemiştir.
     Ak parti de görev alan insanlar insan kazanmak yerine, köy ağası gibi burası bizim kimse giremez zihniyeti ile kendi partilerinden olan insanları dahi parti binasına veya partinin programlarına almamışlardır.
     Kişisel hırs ve kişisel çıkarlar partinin amacının önüne geçmiş ve parti kişisel hırsı için adam harcayan kişilere hizmet ettirilmiştir.
     Bir çaya muhtaç olmayan insanlar, çayları evlerinde içmeyi tercih ederek; bir çaya muhtaç olabilecek insanları görmezden gelmiştir.
     Partinin asıl kurucu üyeleri partiyi takibi elden bırakmış bazıları da partiden kasıtlı olarak uzaklaştırılmıştır. Partide gönüllü hizmet edecek insanların fırsatları ellerinden alınmıştır.
     31 Mart yerel seçimlerinden sonra sınıfta kalan Ak parti kadroları, çok acil bir şekilde toparlanarak parti ye alenen zarar veren insanlar partiden uzaklaştırılmalıdır.
     Sırtını üç dönemdir dayadığın insanlara konumum elden gitmesin diye sırt dönersen, halkta sana öyle bir tokat atar ki mitinglerde toplayıp evine götürdüğün sandviçler sana odun olarak döner.
     Siyasetten anlamadan, proje üretemeden beş kişilik kadronla güç oluşturarak kendini bir yerlere taşıman sana geçici ve kısa süreli başarı sağlar. Sadece bulunduğun bölgeyi rakibinin zayıflığından dolayı alırsın ama diğer taraflar elinden “puf ”diye uçar gider sende arkasından bile bakamazsın.
  • En iyi derneklerin gece programlarında rezerve masalarda oturarak poz verip sosyal medyana koymak yerine orada ki kalabalıkta bir kalbe girebildin mi? diye saha araştırması yapmak, halkın içine girmek ,halktan birilerinin konuşmalarına izin vermen; sana en büyük destek olabilecekken, bu masa bize ait, burası dokunulamaz, girilemez, önemli bölge havası, senin değerini yükseltmez, aksine böyle seçimlerde al aşağı eder, sende suçlunun sen olmadığını konumunla gösterdiğini düşünürsün. Oysa ki o konum sana Allah tarafından emanet, sen emanetçisin, o konumların gerçek sahibi Allah’tır.
  •      Hani Müslüman uyanık olur du, sen uyanan halkı ayakta uyuttun  ya, sende geldin sandıkta uyutuldun. Gözüne baka baka, gözüne soka soka oylarınızı aldılar. Sende şimdi yok  şöyle… yok böyle… bazı şeyler , hak edilir. Sen yenilgiyi hakkettin fakat yenilgiyi hak etmeyen, geceleri dava dava diye uyuyamayan, yeri gelip ekmek, aş yemeden hizmet için yollara düşen insanların vebalini aldın.
BEDRİYE ARIK ÇAMBEL
SELAM ve DUA İLE…
    
    
 
1000
icon
merve 10 Nisan 2019 00:33

cok haklisiniz... suan burdan ifsa etmicem ama partinin halk icin verdigi hediyelere el koyup kendi akrabalarina verildigini biliyorum... sahit oldum... teskilatta yonetimi bilmeyen insanlara baskanlik verilmis... en basiti bir yere gidilcek araba ayarlanmamis... gelen arabanin soforu bi ton laf sayiyor... insanlar onlarin suratini cekmek zorunda degil... gercekten reisi sevdigim icin destek olmak icin gittigim yerler var bende burdayim demek icin gittim ama inanin yonetimde cok sorun var... organizasyonu iyi yapabilen insanlar lazim... sicak kanli guler yuzlu insanlar lazim...

0 1 Cevap Yaz
Mühendis 9 Nisan 2019 22:43

OLDUM DEMEK ,ÖLDÜM DEMEKTİR... Akpartili yönetim, kendilerini bugünlere getiren halktan kopmuşlardır ve bunun tepkisini görüyorlar şu an halktan. Mensubu olmaktan gurur duyduğum halkım her zaman en olması gereken yerde ve en olması gereken kadar ölçülü tepki vermeyi hep bilmiştir. Umarım anlaması gerekenler anlarlar.,. Tek üzüldüğüm şey Reis i yalnızlaştırmak isteyenlerin başarılı olmalarıdır. Sizin gibi gerçek dava insanlarını bir yerlere getirmeyenlere biz bir yerlerimizle gülüyoruz...

0 1 Cevap Yaz
Kemal Hıdır 9 Nisan 2019 18:04

Yüreğinize sağlık ne yazık ki yazdiklariniz gibi oldu siz daha azını yazmışsınız canı gönülden tesekurler

0 1 Cevap Yaz
Nermin 9 Nisan 2019 17:21

Çok doğru yazdıklarınız akp seçmeni çantada keklik sandılar elimizi sallasak ellisi destekler diye düşündüler. Oysa zahmetsiz rahmet olmayacağını düşünmediler. Şimdi ise iş işten geçti.

0 1 Cevap Yaz
Kadir sümbül 9 Nisan 2019 17:17

Az yazılmış bunlar yazdıklarınız devede kulak,çiğ köfte partileri sıra geceleri zengin kahvaltı programları yemek programları ,rant kapma peşinde olan zengin iş adamlarının davetlerine icabet edip kuş sütünün eksik olmadığı sofralarda mey çaldırmak ,güç zehirlenmesi yaşadı bunlar bu koltuklar bunlara tapulu miras zannettiler,aylık danışma meclislerinde sözde danışma kendileri çaldı kendileri oynadı ,dava adamları sistemli bir şekilde davadan soğurulup tasfiye edildi ,farklı fikir düşünce ve proje sunmak isteyenler aşağılandı sustururuldu konuşamaz hale getirildi ,adeta şirket yönetir gibi kendilerini patron dava adamlarını vasıfsız işçi vatandaşıda müşteri olarak gördüler,bir kongre üyesi mah teşkilat mensubu mah ykm başkanı olarak eğer 4 yıl uğraşıp il başkanı ile görüşemiyorsanız büyük şehir belediye başkanı veya yardımcıları ile görüşemiyorsa özel kalemine müracat ettiğinde hakaret vari tartaklanarak dışarı atılırsa özel kalem müdürü gökhan karaca ,eh o zaman iş bitmiştir tuzda kokm

1 1 Cevap Yaz
Meryem 9 Nisan 2019 17:07

Benim dile getiremediği mi kelemine aldığını için teşekkür ederim hocam

1 0 Cevap Yaz
Tevfik akyol izmir menderes 9 Nisan 2019 16:51

Evet bu yazilanlarin hepsine katiliyorum biz reise gonul verdik ve elimizden geldigince gecemizi gunduzumuze katarak calisiyoruz fakat basta ilce baskani olmak uzere teskilatta her turlu insan kayirma sadece biz kazandik burasi bizim ve yandaslarimizin yeridir belirli kişiler haricinde kimse derdini anlatamaz ulaşamaz hep ertelemeler neden bizi sadece secim zamanımı hatırlanmaz bizim gidip derdimizi anlatmak sorunlarımızı söylemek bizim hakkımız degilmi sadece bir kaç yandaş esnaf vire kişileremii özel deyil bunu yaptılar şuan bu secim eğer 100/ 53 almışsa ki bu bnm görüşüm sadece sayın cumhur başkanının sayesindedir tabiki tüm teşkilâtı suclamiyorum ama için de çok çürük var bunların bir an önce remizlenmesi lazım aksi taktirde sayın cumhur başkanı olmasın anavatan partisi gibi dibe vurur bir an önce halkla iç içe olunnali kırgınlıklar giderilmeli çok kırgın seçmen var bunları görmezden gelmesinler ortada dolaşan çakallara fırsat verilmesin tekrar gözden geçirilsin

0 2 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat