Kültürler Buluşuyor programına yoğun ilgi

Sultangazi 2 Şubat 2019 23:24
Videoyu Aç Kültürler Buluşuyor programına yoğun ilgi
A
a

İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonunu tarafından düzenlenen “Kültürler Buluşuyor” programı Sahra sultan düğün salonunda gerçekleşti.

Programa İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonuna bağlı dernekler, Belediye Başkan adayları, Meclis Üyesi aday adayları, Muhtarlar, Muhtar adayları, İlçe Başkanları, ses sanatçıları ve çok sayıda davetli katıldı.


İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonunu Başkanı Mevlüt Kandemir; “İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonunun düzenlediği “Kültürler Buluşuyor” programına bir birinden kıymetli, sanatçı dostlarımızla sizleri buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Amacımız birlik ve beraberlik içerisinde olmamız. Sultangazi’nin böyle bir oluşuma ihtiyacı vardı. Bu da bizlere nasip oldu. Gördüğünüz gibi Sultangazi İl Dernekler Federasyonu kültürleri bir arada buluşturuyor. Doğunun halayı, Egenin Efesi, İç Anadolu’nun yareni ile bütün illerimizin örf adetleri ile Sultagazi’de gençlerimizi, kızlarımızı, yaşlılarımızı bir arada toparlıyoruz.STK2larımıza ve siyasi partilerimize şunu söylüyoruz, sizler ne kadar Sultangazi İl Dernekler Federasyonunun yanında olursanız, bizlerde o kadar sizlerin yanında oluruz. Yakın bir zamanda kültürler buluşuyor gecesi değil, kültürler buluşuyor haftası yapacağız. Geceniz hayırlı olsun. Allah hepinizden razı olsun” dedi.


Saadet Partisi Sultangazi Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Aydoğan; Sultangazi Belediye Başkan adayıyım. İçinizden biriyim. Sultangazi’nin çamurumu çiğneyen bir kardeşinizim. Sultangazi’nin 550 bin nüfusuyla,350 bin seçmeniyle iç içeyiz hep beraberiz. Bütün partiler olarak, Sultangazililer olarak hepimiz kardeşiz. Sultagazi’de kardeşliği yaşamaya devam edeceğiz. Sultangazi Belediye Başkanı olduğumuzda Belediye’yi biz değil sizler yöneteceklesiniz. Biz garson devlet anlayışını Sultangazi ’ye tesis edeceğiz. Siz saygıdeğer halkımızın istemediği hiç bir şeyi yapmayacağız. Siz ne istiyorsanız hizmet olarak onları sunacağız. Buna emin olabilirsiniz. Sultangazi ‘ye güzel hizmetler yapıldı. Kimin emeği geçtiyse onlara da teşekkür ediyoruz. Yapılması gereken hizmetler olduğu gibi, yapılmaması gereken hizmetlerin olduğunu da sizler gibi bizler de biliyoruz. Dolayısıyla taahhüdümüz şudur. Sultagazi’de yapılmaması gereken, bir tane işin yapılmasına geçit vermeyeceğiz” dedi.İyi Parti Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Taşdemir kısa bir selamlama konuşması yaparak, İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonunu Başkanı Mevlüt Kandemir ve ekibine teşekkür etti.


CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz’da kısa bir selamlama konuşması yaparak, Derneklerin siyasi partilerin arka bahçesi olmamaları gerektiğini belirterek programda emeği geçenlere teşekkür etti.
 

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel; “Başkanımızın da söylediği gibi bütün dernekler siyasi partilere eşit olmalı. Bu sıkıntımızı bizler de zaman zaman dile getirdik. İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonunu Başkanı Mevlüt Kandemir’in topluma faydalı olan çalışmalarının her zaman destekçisiyiz. Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var. Seçimlere odaklandık. Sayın Genel Başkanımızın talimatları doğrultusun da Cumhur ittifakının adayını destekleyeceğiz. MHP’si olarak Belediye Başkanı adayı çıkarmadık. Meclis üyesi aday adayı çalışmalarımız devam ediyor. Meclis üyeliğinde kendi adaylarımızla seçime gireceğiz. Kıymetli hemşerilerimden desteklerini bekliyorum. Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Cumhur İttifakının önemini bir kez daha anlıyor ve önemsiyoruz. Çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz. Siz Sultangazi’li hemşerilerimizden destek bekliyoruz” dedi.CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt; Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi olarak sizleri temsil etmekteyim.31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Sultangazi Belediye Başkan adayıyım.1987 yılından itibaren Sultagazi’de yaşıyorum. İlçenin problemlerini bilen. İlçenin sorunlarıyla yaşayan sizlerden biriyim. Gönül isterdi ki rakibim Ak Parti Belediye Başkan adayı Sayın Abdurrahman Dursun beyin de burada olmasını dilerdim.31 Mart sabahı Ak Partili kardeşlerimin de, CHP’li kardeşlerimin de, MHP’li kardeşlerimin de,HDP’li kardeşlerim ve farklı siyasi partili kardeşlerimin de oylarını bekliyorum. Mart’ın sonu bahardır diyorum, hepinize iyi akşamlar diliyorum” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat