Koçyiğit Meclis’e önerge verdi

Sultangazi 2 Temmuz 2019 17:38
Videoyu Aç Koçyiğit Meclis’e önerge verdi
A
a

Mülkiyet sorununun çözülmesi gerekmektedir

Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit,Merkez Habibler Mahallesinin mülkiyet sorununu meclise taşıdı.
Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit’in Sultangazi Belediye Meclisine sunduğu yazılı önergesi.
 
 
T.C SULTANGAZİ BELE BAŞKANLIĞI BELEDİYE MECLIS BAŞKANLIĞI'NA
Merkez Habibler Mahallemizin hali hazırda, 1/5000 ve 1/1000 lik planları mevcuttur. 1984 yılında çıkmış olan ve 2023 yılında yürürlüğü sona erecek olan 2981 sayılı yasadan hak sahipliği olan ve yıllardır bu hakkın gerçekleşmesini bekleyen vatandaşlarımız vardır. Söz konusu mahalle kapsamında mevcut planların uygulama imkânı bulunmamaktadır. Öncelikle mülkiyet sorunun çözümü gerekmektedir.
Bu bağlamda. 2981 sayılı kanunda da işaret edildiği üzere fiilen imar planının uygulama kabiliyeti kalmadığından' ve vatandaşın önümüzdeki zamanlarda güvenceli biçimde planlı bir yapılaşma sürecinin önünün açılması gerekmektedir. Merkez Habibler mahallesinde bulunan insanların başta 2981 sayılı kanun olmak üzere, 775 ve 4706 sayılı kanundan doğan kazanılmış haklarının tecellisi ne mağduriyet yaşamasının önüne geçilmesi gerekmektedir. İBB 'nin 1/5000 lik plan notlarında da yazdığı, şekilde İlçe belediyesi imar ıslah çalışması yaparak oralarda bulunan vatandaşları hak sahibi yapar.
Mad. 20-1, 20-2 21. maddelerde açıkça belirtileniştir. Belediyemiz önümüzdeki)"5 yıllık çalışma süre çalışma süre öngörüsü ile hazırlanan stratejik planlama çalışmaları kapsamında Merkez Habipler mahallesinin imar iskân, çalışması kapsamında yapılacak çalışmaların stratejik Plan kapsamında yer verilerek. Bir an önce mağduriyet yaşayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına önem arz etmektedir.
GEREĞINI BILGILERINIZE ARZ EDER1M. 27.06.2019
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat