kişilerin şahısların bu davanın büyüklüğü karşısında hiçbir önemi yoktur

Sultangazi 26 Ocak 2019 02:49
Videoyu Aç kişilerin şahısların bu davanın büyüklüğü karşısında hiçbir önemi yoktur
A
a

Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Yeni Kastamonu Sosyal Yardımlaşma Derneğinde düzenlenen programa katıldı. Dernek lokalinde düzenlenen çay sohbetinde denek üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

“Biz Kastamonulular her zaman Cumhurbaşkanımız Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan ile Ak Parti ile yürüdük. Bundan sonrada yürüyeceğimizi bilmenizi isteriz”, diyen Yeni Kastamonu Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkan yardımcı Fatih Sarul, konuşmasına şöyle devam etti.


Sevgili hemşerilerim; Türkiye’ye istikamet çizecek, Türkiye’nin rotasını belirleyecek, yeni Türkiye hedeflerine güç verecek bir seçime giriyoruz.
31 Mart seçimlerinde sadece belediye başkanını seçmeyeceğiz, 31 Mart seçimlerinde sadece meclis üyelerini seçmeyeceğiz. Bu seçimin bir başka özelliği var.31 Mart seçimlerinde sandığa giderek eski Türkiye’yle yeni Türkiye arasında bir tercih yapacağız.
Çok kıymetli Belediye Başkanım; Biz Kastamonulular olarak Cumhurbaşkanımızı seven Milli, manevi değerlerine bağlı, vatanına bağlı, Milletine bağlı insanlarız.
Çok kıymetli Başkanım;31Mart seçimlerinde zafere ulaşmak için hep beraber gayret edeceğiz.
Sultagazi’de gücünüze güç katacağız. Cumhurbaşkanımıza ve size Allah'ın izniyle Kastamonulular olarak en büyük desteği vereceğiz. Sizinle yol yürümekten onur duyuyoruz” dedi.


Yeni Kastamonu Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Kurukalıp;“Sayın Belediye Başkanım, STK Başkanlarım, çok kıymetli Kastamonu’muzun güzide insanlar, hemşerilerimiz sizleri saygı, sevgi ve muhabbet ile selamlıyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bizler sevgi ve kardeşliğin teminatını sağlamak maksadı ile toplanış bulunmaktayız. Rabbimize hamt olsun ki bugün burada sizlerle birlikte ülkemizin ve milletimizin bekası için bulunup hasbihal ediyoruz.
Yıllardır bu topraklarda yaşıyoruz. Belki doğmadığımız ama doyduğumuz yerdir Sultangazi. Yaşanabilir Sultangazi için bu süreçten sonra bizde elimizi değil bedenimizi taşın altına koyarak çalışacağız. Belediye Başkan adayımız av Abdurrahman Dursun bye çıkmış olduğu bu kutlu yolda yalnız olmadıklarını ve Kastamonulular olarak desteğimizin yanlarından olduğunu belirtmek isterim” dedi.


Bizleri burada misafir ettikleri için kıymetli dernek Başkanına, yönetimine ve sizlerde buraya teşrif ettiğiniz için canı gönülden teşekkür ediyorum diyen Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, konuşmasına şöyle devam etti.
24 Haziran gibi çok önemli bir seçim süreci atlattık birlikte. 24 Haziran parlamenter sistemin geride kaldığı Başkanlık sistemi dediğimiz Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişin onaylandığı seçimin yapıldığı çok önemli bir seçimdi. Bu seçimden Allah'ın izniyle çok güçlü bir şekilde çıktık. Cumhurbaşkanımız Sultangazi ‘den %61.4 oy alırken Kastamonulular da bu sürece çok güçlü bir destek verdiler. Sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Sunucu arkadaşımın dediği gibi, Kastamonular milli manevi değerlerine bağlı Vatanına Milletine her şeyini feda edebilecek kalitede insanlardır
Bu yönüyle şanslıyız. Sultagazi’de böyle güzel topraklarda vasıflarını ifade ettiğim şekilde birlikte siyaset yaptığımızdan dolayı, yaşadığımızdan dolayı emin olun şanslıyız. Birçok ilçede bunu görmeye bilirsiniz. Birçok ilçede farklı farklı yapıların birbiriyle Koordine olamadığı, birbiriyle uyum içerisinde yaşayamadığı ilçeleri görmüşüzdür. Sultangazi Elhamdülillah Meşrebi ile Mezhebi ile her vilayete mensup insanları ile bir arada yaşama kültürüne sahip, birbirine saygı gösteren bir portföy içerisinde. Böyle bir demografik yapımız var. Böyle bir nüfusumuz var. Bu yönüyle hepimizin şanslı olduğunu bilelim. İşimiz bu yönüyle çok zor değil. Vatanına milletine devletine sadık, insanların olduğu yerde AK Parti'nin başarısız olması mümkün değildir.
 Çünkü AK Parti bu ilkelere hitap ediyor. Bu ilkelere bağlı Vatan diyor, Millet diyor. Tek Vatan, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak diyor. Dolayısıyla bunun yansıması da Sultangazi.
Madem Sultangazi bu kadar güçlü. Bizim hedeflerimizin de daha büyük olması lazım. Sultagazi’de AK Parti'nin sadece seçimi kazanması için gayret etmiyoruz. Allah'ın izniyle seçimi kazanırız. İstanbul’da birinci ilçe olmak için gayret etmeliyiz. Hedefimiz bu.
Bütün arkadaşlara ifade ediyorum. Sultangazi İstanbul'da 39 ilçe arasında en çok oy veren 3 veya 4. ilçelerden biriyiz.
Bu seçimlerde Allah'ın izniyle çok gayret edersek, çok çalışırsak bir olursak, beraber olursak, ulaşamadığımız yerlere de sizler ulaşırsanız, anlatabilir gönülleri dokunabilirsek, Allah'ın izniyle İstanbul'un birinci ilçesi oluruz. Ve bu süreçten Allah'ın izniyle zaferle çıkarız.

Bizler bu hedefi koyduk önümüze. Bu hedefi yakalayabilmek için de gayret ediyoruz. Sabah başlıyoruz programlarımıza gecenin geç saatlerine kadar, hiç yorulmadan devam ediyoruz. Bunu yaparken de gönüllere dokunmaya çalışıyoruz, kendinizi anlatmaya çalışıyoruz. Gayretimizi de İnşallah Rabbim takdir eder, 31 Mart akşamı da Sultangazi AK Parti'ye emanet olur.
Bunu net olarak ifade ediyorum. Bugün Cumhurbaşkanımız Abdurrahman Dursun olarak bunu belirlemiş olabilir, ama emin olun kişilerin şahısların bu davanın büyüklüğü karşısında hiçbir önemi yoktur. Eğer davayı inanırsak, davanın büyüklüğüne inanırsak ve verilen görevleri sadece bize bir emanet olduğunun bilincinde olursak, hiçbir sorun olmaz.
Dava içerisinde ben varsam, biz varsak, ben buradayım, ama ben yok sam, burada değilim diye, bir anlayışın içerisinde olamayız. Bize verilen görevler olduğu sürece bu hareketin içerisinde olamayız.
Bazen bizlere de sizleri de başka arkadaşlarımıza da görevler verilmeyebilir. Biz bu harekete inanıyoruz biz bu davaya inanıyoruz. Bu partiye inanıyoruz. Nihayetinde Recep Tayyip Erdoğan’a inanıyoruz. O zaman görevimiz olsa da, olmasa da, İlçe başkanı olsak da, olmasak da, Mahalle yönetiminde olsak da, olmasak da, Mahalle başkanı olsak da, olmasak da, Belediye Başkanı olsak da, olmasak da, bu davaya inanıyoruz. Bu davanın peşinden gidiyoruz. Olsak da olmasak da, bu davanın ilelebet sürmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteririz.
Alnımızda atmadık bir ter bırakmayız. Ve hep bir gayret gerisinde oluruz. Çünkü biz bu davayı inanıyoruz. Biz bu büyük davanın neferleri olmalıyız. Çalışmalıyız gayret etmeliyiz. Hepimiz çalışacağız. Sorumluluklarımız büyük.
 31 Mart seçimini sadece bir yerel seçim olarak düşünmeyin. Elbette ki adayın iyi olması gerekiyor. Biz bu konuda yetkili olduğumuzu iddia ediyoruz. Allah'ın izniyle bu emaneti taşıyacak irademiz var. Ama sadece bu yetmez. Ekiplerimizin de güçlü olması lazım. Sizinle birlikte hareket edecek insanların da, size güç katması lazım. Omuzlarımızdaki yükü almaları lazım. Sorumluluğumuzu paylaşmaları lazım. Eğer bu omuzlarımızdaki yük, arkadaşlarımız tarafından alınırsa, sorumluluğumuz onlar tarafından paylaşılırsa, Ortak amaca, ortak hedefe birlikte yürüyebiliyorsak, O zaman zor olan her şey kolay hale gelir. Aşılamaz denilen engeller, Allah'ın izniyle kolayca aşılır. Hedefe de hep birlikte varırız. Rabbim gayretimizi artırsın diye dua edelim” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat