Kırgızistan İle Türkiye Arasındaki Ticaret Köprüsü Büyüyecek

Ekonomi 14 Aralık 2020 11:50
Videoyu Aç Kırgızistan İle Türkiye Arasındaki Ticaret Köprüsü Büyüyecek
A
a

Uluskon Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy İle Beraberindeki Heyet, Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev'i Ziyaret Etti. Toplantıda, İki Ülke Arasındaki Başta Enerji İle İnşaat Projeleri Olmak Üzere Birçok Konuda İş Birliği Yapma Kararı Alındı

ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ile beraberindeki heyet, Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’i ziyaret etti. Toplantıda, iki ülke arasındaki başta enerji ile inşaat projeleri olmak üzere birçok konuda iş birliği yapma kararı alındı.

Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ile beraberindeki heyet, Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’i ziyaret etti. Ziyarette iki ülke arasındaki başta enerji ile inşaat projeleri olmak üzere birçok konuda iş birliği yapma kararı alındı. Karşılıklı olarak ihracat ve ithalatın gelişmesi için konfederasyon bünyesinde komisyon kurulacak. Türk mühendislerle birlikte 2021 yılında enerji ve inşaat projeleri olmak üzere bir gezi düzenleme kararı alındı.

Büyükelçi Ömüraliyev, Nezaket Emine Atasoy ve ULUSKON heyetini Kırgızistan’da görmekten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Nezaket Emine Atasoy ise Kırgızistan’a yapacakları seyahatte karşılıklı olarak ticaretin artacağını söyledi. Atasoy, başta enerji ve inşaat projeleri olmak üzere birçok alanda yeni projeleri hayata geçireceklerini kaydetti. Karşılıklı olarak hediyeleşmenin ardından toplantı sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat