KİBAR’A MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN DESTEK VERDİLER

Sultangazi 25 Ocak 2019 00:26
Videoyu Aç KİBAR’A MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN DESTEK VERDİLER
A
a

Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Sinop Gerze Kahramaneli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Sinoplular ile buluştu.

Ak Parti Meclis Üyesi Aday Adayı ve Yayla Mahallesi mevcut Muhtarı Kemal Kibar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen yemekli programa Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Alihan Genç, Meclis Üyesi Aday Adayı Kemal Eyüpoğlu, Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı Engin Kırmızıgül, İş adamı Yaşar Aksoy, Yayla Mahallesi Muhtar Adayları, STK ve Dernek Başkanları ve çok sayıda  Sinoplu katıldı.


KİBAR’A MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN DESTEK VERDİLER
Dernek Başkanı Salih Türkeli’nin açılış konuşması ile başlayan programda Sinopluların Gururu olan Yayla Mahallesi Muhtarı Kemal Kibar, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu hemşerilerinin huzurunda bir kez daha dile getirdi. Genç ve Dinamik Aday Adayı Kibar’a hemşerilerinden destek büyük oldu. Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı Engin Kırmızıgül yaptığı konuşmada Kemal Kibar’ın Aday Adaylığı sürecinde yanında ve destekçisi olduğunu ifade etti. Dernek Başkanı Salih Türkeli de Kibar’ın Yerel Parlamento’da olmasını arzuladıklarını ifade etti.
Programda söz alan Kemal Kibar; “Bu akşam buraya gelerek bizleri şereflendirdiniz. Şahsım adına Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı müracaatımı yaptım. Parti Büyüklerim ve Partim görev verirse Muhtarlık serüvenime son verip hizmetlerimi Belediye Meclis Üyesi olarak devam etmek arzusundayım. Dava insanı Abdurrahman Dursun Başkanımıza da başarılar dilerim. Başkanımızın siz değerli hemşerilerimize ileteceği mesajlar ve söyleyeceği kelamlar vardır. Can kulağı ile dinlemenizi rica ederim.” dedi.


 
Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin güçlü bir şekilde devam etmesi ve tartışmaya açılmaması için Yerel Seçimlerden Ak Parti’nin güçlü çıkmasının elzem olduğunu vurguladı. Dursun konuşmasında; “İlçemizde seçim kaybetme kaygımız yok, olamaz. Bizim hedeflerimiz var. İlçemizi sandık sonuçlarına göre 39 ilçenin 1.’si yapmalıyız. Çünkü elimiz rahatlar, ilçemiz adına hizmetleri talep ederken daha hızlı bir şekilde karşılanır. Sandıktan yüzde 65 almamak için bir sebebimiz yok. Sultangazi’de bu potansiyel var. Sandıkta partimiz adına 39 ilçe arasında en çok oy alan ilçe olacağız Allah’ın izni ile.
 
 24 Haziran Seçimleri gibi çok önemli bir seçimi yaşadık. 24 Haziran Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihi içerisinde bir dönüm noktasıdır. Parlamenter Sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin sağlandığı biz zamandı. Hukuki alt yapısı ile referandum ile yapılmıştı. Sultangazi çok büyük bir destek verdi. 61,4 oy oranı ile desteklerini gösterdi. Sayın Cumhurbaşkanımız yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Başkanı olarak görevine devam etti. Ak Parti’de çoğunluğu sağladı sizlerin desteği ile. Milletin desteği ile buralara gelmek ve durabilmek önemlidir. Bu destek oldukça Sayın Cumhurbaşkanımız hem Devleti yönetecek hem de Dünya’da mazlumun garibanın yanında olacak.
 
 
 
Sultangazi’de önümüzde bir seçim var. Yerel Seçimleri birlikte yaşayacağız. Sadece Yerel Seçim olarak bakmamak gerekir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yeni bir sistem ve devam etmelidir. İki başlı bir yönetim geleneklerimizde yok. Medeniyet tarihimizde çift başlı sistem yok. Dolayısıyla herhangi bir tartışmaya mahal vermeden, sistemin daha güçlü bir hale gelebilmesi için, ortaya çıkacak seçim sonuçlarının başta sistemi tartışmaya açması için bu seçim önemlidir. Yerel Seçimlerden güçlü olarak çıkmalıyız.
 
 Seçimlerden zayıf bir şekilde çıkılır ise hem ülkemizden hem de yurtdışından Sayın Cumhurbaşkanımıza salvolar gelecektir. Yeniden bir seçim olması için baskılar, algılar görürüz. Sistem tekrar tartışılmaya açılır. Türkiye’nin geleceği ile ilgili karamsarlıklar ortaya çıkar. Yerel Seçimleri mevcut sistemin devam etmesi için önemli bir nokta olarak düşünmeliyiz.
İlçemizde çok çalışacağız. İlçemiz 3.-4. oluyor seçim sonuçlarında, yenilik var ise yenilik olmalıdır. 39 ilçe arasında Sultangazi’yi 1. yapmalıyız. Milli değerlerimize, vatanımıza ve milletimize bağlılığımız var. Dolayısıyla yüzde 65 oy oranı hedefi yakalanabilir. 1. olursak ilçemize hizmet getirmek için elimiz güçlenir. Taleplerimiz daha hızlı karşılanır. Seçim kaybetmek gibi bir düşüncemiz yok, olamaz. Sinoplulardan da güçlü bir destek istiyoruz. Sinoplular Ak Parti ile hareket etti, Sayın Cumhurbaşkanımıza sevgisi büyük oldu. Bizim ulaşamadığımız yerlere siz ulaşın. Sizler ikna edin ve güçlü çıkalım Yerel Seçimlerden. Hep birlikte çalışırsak bu gücümüzü sahaya yansıtırsak zaferle çıkarız. Sultangazi ’ye hizmet etmek için yolda oluruz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat