Kete Gecesi’nde Erzurumlular Bir Araya Geldi

Sultangazi 9 Şubat 2019 15:22
Videoyu Aç Kete Gecesi’nde Erzurumlular Bir Araya Geldi
A
a

Sultangazi Gaziosmanpaşa Erzurumlular Derneği Gençlik Kolları ’Kete Gecesi’ gerçekleştirdi.


Kete Gecesi 50.Yıl sosyal tesisleri etkinlikler salonunda yapıldı. Programa Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan adayı Av. Abdurrahman Dursun, İstanbul Erzurumlular Dernekler Federasyonu Onursal Başkanı Ahmet Ağirman, İstanbul Erzurumlular Dernek Başkanı Süleyman Ulusoy, Kırklareli MHP İl Başkan Yardımcısı Fırat Atak, Ak Parti Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen, Sultangazi Gaziosmanpaşa Erzurumlular Derneği Gençlik Kolları Başkanı Murat Kaymak, Sultangazi Gaziosmanpaşa Erzurumlular Dernek Başkanı İmdat Kamacı,iş adamları,STK Başkanları Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

 
Sultangazi Gaziosmanpaşa Erzurumlular Derneği Gençlik Kolları Başkanı Murat Kaymak; “Değerli belediye başkanım cumhur ittifakı Sultangazi belediye başkan adayım sayın federasyon başkanın dernek başkanım ilce derneklerimizin değerli başkanları ve siz çok değerli misafirleri Sultangazi Erzurumlular Derneği Gençlik kollarımızın düzenlemiş olduğu KETE gecemize hoş geldiniz
Erzurum milli mücadele ruhunu başlatıp ve bu ruhu devam ettiren mübarek şehrimizdir. Bu sebeple her zaman ülkesinin devletinin ye milletinin yanında olmuştur. SÖZ KONUSU VATANSA Gerisi TEFERRUATIN ADIDIR ERZURUM.

Marifet diliyle konuşan IBRAHİM HAKKI hazretleridir. ERZURUM Mevla’dan al, Mevla’ya ver ruhlu avlarlı efedir ERZURUM koltuğunda sancağı Abdurrahman gazı. ERZURUM Sultan murattın saygı duyduğu habip babadır ERZURUM Kundaktaki yavrusunu bırakıp vatan savunmasına kosan nene hatundur Erzurum
İşte bu duygularla her şeyin taklit edildiği bir dönemde 28 yıldır ayakta olan derneğimiz ilçemizde gerek faaliyetleriyle gerekse sıyası ve sosyal alandaki etkinliği ile Erzurum kültürünü ve Erzurumluluğu iyi bir şekilde temsil etmiş ve etmeye de devam edecektir

SULTANG,İ ERZURUMLULAR DERNEGI GENCLIK KOLLARI OLARAK öncelikle gençliğimize yönelik yaptığınız faaliyetler kısaca bahsetmek İstiyorum. 6, yıldır yürüttüğüm gençlik kolları başkanlığımda yaz futbol turnuvası kurtuluş programı haftalık hafi Saha maçları mazlum coğrafyalara yaptığımız yardımlar, iftar ve sahur programları gibi  çeşitli faaliyetler gerçekleştirerek gençlerimizi bir arada tutmaya yönelik caba harcadık. Allah’ın izni ile gerçekleştirdik Buradan bütün gençlerimize sesleniyorum. Aramızda bulunun faaliyetlerimize katılın çünkü bu demek sizlerin inşallah bu surla daha geniş çaplı işleri hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Bu kete gecemizde bizleri yalnız bırakamadığı için öncelikle değerli büyüklerime ve siz çok kıymetli hemşerilerime dadaşlara şükranlarımı sunuyor hepinizi Allaha emanet ediyorum” dedi.

 
Sultangazi Erzurumlular Dernek Başkanı İmdat Kamacı; “Bu ülkeye 1960 yiğit bir adam geldi. CHP zihniyeti bu yiğit adam Adnan Menderese musallat oldu. Darağacına gönderdiler. Sonra 1971 muhtırası yaptılar. Daha sonra yine yiğit bir adam geldi. Turgut Özal’a da pranga vurdular. Çalışmasına fırsat vermediler. Rahmet özel her konuda ülkeye çok iyi hizmetler yapmıştı. Daha sonra bu ülkede başörtülü kızları Arabistan’a götürsün orada okutsunlar diyen zihniyet geldi. Daha sonra rahmetli Erbakan hocaya 28 Şubat sürecini yaşattılar.15 Temmuz’da da yiğit bir adama Recep Tayyip Erdoğan’a musallat oldular. Âmâ sizler buna fırsat vermediniz. Sevgili gençler hiçbir zaman doğruluktan, dürüstlükten ayrılmayınız. İradenizden hiçbir zaman vazgeçmeyin.15 yıldır bu abiniz deneğin başkanlığını yapıyor. Üzerinizde emeğim var. Yaklaşan 31 Mart yerel seçimlerinde Sultangazi ‘de hemşerimiz Av. Abdurrahman Dursun’a tam destek veriyoruz. Büyük devlet adamı Binali Yıldırım hemşerimize Büyük Şehirde tam destek veriyoruz. Hepinizi saygı ve sevgilerime selamlıyorum ”dedi.


Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan adayı Av. Abdurrahman Dursun; bizlere verilen her görevlere emanet şuuru ile bakıyoruz. Her emaneti hakkıyla taşımak için gayret ettik. Biz verilen emaneti, görevi hakkıyla taşımaya gayret edersek çalışırsak görevimizi yapmış oluruz. Rabbim takdir eder, süreç içerisinde görevimizi yerine getirirsek farklı farklı görevleri getirile bilirsiniz. Ak Parti’de kişisel ihtiraslar, kişisel iktidarlar asla söz konusu olmadı. Amacımız her zaman Ak Parti’de, Ak Parti davasını büyütmek oldu. Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet diyen, bu çizgide bulunan herkes Ak Partilidir aslında. Bu çizgide bulunanlar ak Parti davasına inanan insanlardır. Ak Parti bir isim olarak, bir şekil olarak orada olabilir. Ak Parti’ye olan sevdamız, bizim taşıdığımız değerleri, yaşadığımız değerleri savunduğu için ak Parti ile beraberiz. Tayyip Erdoğan’a inandığımız, güvendiğimiz için buradayız.
Tayyip Erdoğan, inandığımız değerleri taşıyan, birçok sakıntıya göğüs geren fedakârca çalışan bir devlet adamıdır. Rabbim ona uzun ömürler versin. Hepimizin ona ihtiyacı var. Dünyanın da ona ihtiyacı var. Dünya mazlumlarının Türkiye’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı var. Rabbim Türkiye Devletini korusun, Tayyip Erdoğan’ı korusun ki bütün İslam dünyasını savunur hale gelsin. Bizim Tayyib Erdoğan’a verdiğimiz her oy, her destek bilesiniz ki Tayyip Erdoğan için büyük bir güçtür.
Belediye Başkanlığı görevini kıymetli Cahit abimizden devralıyoruz. Sultangazi ’ye çok fazla emeği olan, çok fazla gayreti olan, gece gündüz çalışan abimiz. Kendisinden Allah razı olsun.
Ak Parti’de millet hizmet asla bitmez. Ak Parti’de emanetler bir gün gelir teslim edilir. Hiç birimize babadan kamış bir miras değildir. Aslolan verilen süre içerisin de Allah’ın rızasına uygun, milletin rızasına uygun iş yapmaktır. Allah razı olsun Cahit Başkanımızda bu süre içerisinde Sultangazi ‘ye getirmiş oldu. Bundan sonra işimiz onun bıraktığı yerden daha iyiye götürmektir. Bunun için gayret edeceğiz.
Bunu yaparken de siz hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız var. Bir olmalıyız, beraber olmalıyız, iri olmalıyız, diri olmalıyız ki hedefe de zafere de çok hızlı ulaşalım. Aramıza kimse nifak tohumları ekmesin. Birlikte olduğumuz müddetçe de Allah’ın izniyle de hedefimize çok hızlı bir şekilde ulaşırız. Rabbim bu yolda bizlere yar ve yardımcı olsun. Aldığımız sorumlulukların mesuliyetini, sorumluluklarını, vebali olduğunu biliyoruz. Alacağımız kararlarda rabbim bizlere feraset versin, basiret versin. Hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay; “Bu ilçede sizlere hizmet etme şerefini bana bahşeden Cenabı hakka sonsuz şükürler olsun. 21 aday adayı içerisinde beni kurucu Belediye Başkanı adayı olarak layık gören değerli Cumhurbaşkanım, Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Bir görevin başladığı gibi, bittiği bir zaman vardır. Bizler bulunduğumuz süre içeresinde görevimizi layıkıyla tamamlayıp yüz akıyla ayrılabiliyorsak bundan daha güzel bir sevinç, bundan daha güzel bir paye, bundan daha güzel bir ödül yoktur.
Recep Koral abimiz aradı. Bir şey için üzülüyorum, bir şey için seviniyorum dedi. Nedir abi sizi üzen ve sevindiren dedim. “Üzülüyorum senden daha fazla istifade edilebilirdi, seviniyorum Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Sultangazi sizi konuşuyor. Bu ne güzel bir ayrılık ”dedi. Bizim de duamız gönüllerde olabilmekti. Bize verdiğiniz en büyük ödül gönüllerinizde olabilmektir. Hakkınız helal edin” dedi.

Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu,İstanbul Erzurumlular Dernekler Federasyonu Onursal Başkanı Ahmet Ağirman ve İstanbul Erzurumlular Dernek Başkanı Süleyman Ulusoy'da birer selamlama konuşması yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat