Kerastase, 69 yıldır saç bakımı için profesyonel ürünler üretmektedir

Sağlık 10 Mart 2015 14:36
Videoyu Aç Kerastase, 69 yıldır saç bakımı için profesyonel ürünler üretmektedir
A
a

Loreal grubu, merkezi Paris’te olan ve 1909 yılında kurulmuş Fransız bir firmadır. Eugène Schueller isminde bir kişi tarafından kurulan firma, ilk yıllarında saç boyası üretmektedir. Çok kısa bir süre sonra bakım ve güzellik ürünleri de üretmeye başlamış olan firma, Loreal ismini 1920 yılında almıştır.

Sektördeki en eski firmalardan biri olarak kabul edilir. Binlerce kimyager çalıştıran firma, günümüzde kozmetik ürünler için en yüksek bütçesi olan firmalardan biridir. Onlarca alt markası ve serisi bulunmaktadır. Firma, sadece güzellikle sınırlı kalmamış, bir dönem tanınan film yapımcısı Paramount’u da yönetmiştir. “Çünkü ben buna değerim” sloganı ile tanınmış firmanın ortakları arasında Nestle de bulunmaktadır ve hali hazırda en büyük pay sahibi, Magic Holdings isimli bir Çin firmasıdır.

Kerastase, yukarıda belirttiğimiz gibi Loreal grubunun alt markalarından biridir ve hem lüks ve hem de kaliteli bakım ürünleri üzerine uzmanlaşmıştır. Ürünlerinin hemen hemen tamamı, saç bakımı üzerinedir.
1964 yılında kurulan bu alt marka, saç bakımı konusunda belki de en çok deneyimi olan firmadır. Kurulduğu günlerde kuru ve yağlı saçlar üzerine yoğunlaşan firma, 1967 yılında dünyanın ilk kuru saçlara özel şampuanını üretmiştir ve bu ürün günümüzde hala kullanılmaktadır. 1986 yılında icat ettiği Masquintense isimli kuru saç maskesi ise bu alandaki en popüler üründür.
Kerastase, neredeyse 69 yıldır saç bakımı için lüks ve profesyonel ürünler üretmektedir. Tüm Kerastase serisi, Kozmela web sitesinde bulunabilir.
http://www.kozmela.com/kerastase
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat