Kartal’Da Nazım Hikmet 118. Doğum Gününde Şiirlerle Anıldı

Genel 15 Ocak 2020 09:42
Videoyu Aç Kartal’Da Nazım Hikmet 118. Doğum Gününde Şiirlerle Anıldı
A
a

Kartal Belediyesi Türk Şiirinin Dünya Çapında Tanınan İsmi Nâzım Hikmet Ran’I, 118. Doğum Gününde Sanatçıların Yer Aldığı ‘Bizim Nazım’ Adlı Etkinlikle Andı.

Kartal Belediyesi Türk şiirinin dünya çapında tanınan ismi Nâzım Hikmet Ran’ı, 118. doğum gününde sanatçıların yer aldığı ‘Bizim Nazım’ adlı etkinlikle andı. Öte yandan aralarında Grup Gündoğarken, Melike Demirbağ gibi isimler gecede sahne aldı.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi anma gecesinde, Şair Nazım Hikmet Ran’ın sevenleriyle doldu. Şairin 118. doğum günü nedeniyle Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen anma etkinliğine Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Oktay Aksu, yazarlar, şairler ile çok sayıda Nazım Hikmet Ran seveni katıldı. Gecede Nazım Hikmet Ran’ın hayatını anlatan slayt gösterimi yapıldı. Kartal’da bir araya gelen şairler ise Ran’ın anısına şiirler okudu. Nebil Özgentürk’ün moderatörlüğünde gerçekleşen anma etkinliğinde ünlü şair birçok yönüyle ele alındı. Etkinlikte şiir, yazın, müzik, tiyatro ve sinema sanatçıları arasında; Orhan Alkaya, Grup Gündoğarken, Melike Demirbağ ve Soner Olgun da yer aldı.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Oktay Aksu, “Nazım’a ben hayran kişiyim. Nazım gerçekten büyük bir şair. Büyük acılar çekmiş. Kendi vatanından sürgün yemiş bir şairimiz. Bugün burada Nazım sevenler olarak sanatçı dostlarımız ile Kartallı dostlarımızla doğum gününü kutlayacağız. Güzel bir program olacağını düşünüyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat