Kardeşlik hukukumuz kaldığı yerden devam edecek

Sultangazi 27 Ocak 2019 00:46
Videoyu Aç Kardeşlik hukukumuz kaldığı yerden devam edecek
A
a

Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Kastamonu Çatalzeytin’liler Yardımlaşma Derneğinde düzenlenen kardeşlik temalı programın konuğu oldu.

2011 yılında Çatalzeytin ve Sultangazi Belediyesinin kardeş Belediye olması hasebi ile bu kardeşliğin devam etmesini isteyen Çatalzettin’lilerin isteğine, Başkan adayı Av. Abdurrahman Dursun, Kardeşlik hukukumuz kaldığı yerden devam edecek dedi.
Kardeşlik temalı programa çok sayıda dernek üyesi, STK Başkanları ve meclis Üyesi aday adayları katıldı.

Çatalzeytin Yardımlaşma Derneği Başkanı Cemal Demir; “25 yıllık bir sivil toplum kuruluşu olan Çatalzeytin’iler yardımlaşma Derneğine kuruluşundan beri emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Gençleşen dinamik yapısıyla, kadın kolları, gençlik kolları ile sosyal ve ufuk açıcı faaliyetleri ile 21 Yüzyıl'a yakışan bir sivil toplum kuruluşu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Bu vesile ile 31 Mart yerel seçimlerinin ülkemize milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bu akşam misafirimiz olan AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı ve Sultangazi Belediye Başkan adayı Sayın Abdurrahman Dursun’un bizleri ziyaret etmesini, Cahit Başkanla olan ilişkilerimizin devamı bakımından önemsiyoruz. 2011 yılından beri kardeş belediye olan ilçemiz Çatalzeytin ve Sultangazimizin kardeşliğinin ebedi olmasını diler, siz değerli haziruna en derin saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.


AK Parti Sultangazi belediye meclis üyesi İzzet Açıkgöz; “AK Parti Sultangazi belediye başkan adayımız Sayın avukat Abdurrahman Dursun başkanımızı canı gönülden destekliyoruz. Çatalzeytin Belediyesi ile Sultangazi Belediyesi kardeş Belediye, bu kardeş belediyeciliğin devamı için başkanımızdan destek istiyoruz. Abdurrahman Başkanımızın devam ettireceğini canı gönülden istiyorum” dedi.
 

Çiftli eğitimden tekli eğitime geçilmesi konusunda İstanbul Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmeler yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki sene içerisinde tekli eğitime geçen birçok okulumuz olacak müjdesini veren Ak Parti Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun;
“Kardeşlik hukuku kurulmuş artık Geriye dönüş yoktur. Kastamonulu çok değerli kıymetli arkadaşlarım dostlarım var hepsini canı gönülden seviyorum. Kardeşlik hukukumuz kaldığı yerden devam edecek bununla ilgili kafanızda en ufak bir şüphe olmasın. Sadece Çatalzeytin ile kalmayacağız. İmkânımızın el verdiği müddetçe, yapabileceklerimiz kadarıyla hizmet etmeye gayret edeceğiz. Herkese hizmet etmeye gayret edeceğiz. İhtiyacı olan bir başka ilçemiz varsa oraya da el uzatırız. Rabbim herkesin yardımcısı olsun. Bir yola çıktık. 2 yıl İstanbul il koordinatörlüğü görevindeyken, Sultagazi’de genel olarak koordinasyon sağlarken,2018 Mart ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın İlçe Başkanlığı görevini tarafımıza tebliğ etmesi ile ilçe başkanı olarak Sultagazi’de göreve başlamıştım.10 aylık süre içerisinde teşkilatımızı yeniledik ve yerine dipdiri bir teşkilat kurduk.
Ana kademe gençlik kolları, kadın kolları ve komisyonlarımız da ciddi değişiklikler yapıldı. Bu süre zarfında 24 Haziran gibi çok önemli bir seçim sürecini de yapmış olduk. Bu seçimde Kastamonu her ilçesi ile güçlü destek verdi. Bu yönüyle de hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum.
Kastamonu gibi Sultagazi’de yaşayan 81 ilden insanımız var.81 ilin temsilcisi Sultagazi’de yaşıyor. Büyük bir Metropol haline gelmiş esasında. Göçmenleri de saydığımızda 600 bine ulaşmış bir nüfusumuz var.

Cahit başkanımız ve ekibinin güçlü çalışması ile 10 yıl içerisinde ciddi hizmetler yapılmış. Bundan sonra yapılacaklar da elbette ki var. Sosyal Belediyecilik hizmetleri alanında ciddi manada çalışmalar yapacağız. Eğitim konusuna çok önem veriyoruz. Çiftli eğitimden tekli eğitime geçilmesi konusunda İstanbul Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmeler yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki sene içerisinde tekli eğitime geçen birçok okulumuz olacak. Eğitim kadrosu, öğretim kadrosu ile erken saatte gitmeyecekler, geç saatte eve dönmeyecekler. Saat 8 buçuk 9 gibi okuluna gidecek 3.5, 4.gibi evine gelecek. Daha rahat bir eğitim görecek. Bilgi ve birikimli donanımlı bir şekilde yetişecekler.
Projelerimizi Şubat ayında geniş bir katılımla toplantı ile açıklayacağız üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

31 Mart mahalli idareler yerel seçimlerinde giderken aralık ayı itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkan adaylığı görevini vermesiyle, bütün çalışmalarımızı buraya yoğunlaştırılmış durumdayız. Sultagazi’de seçimi kaybetme gibi bir şey asla söz konusu değil. Bizim gayemiz amacımız İstanbul birinciliği.

İstanbul’da 39 ilçe arasında Allah'ın izniyle, Sultangazi'yi birinci ilçe yapacağız. Sultangazi buna gücü yeter. Buna gücü yetecek hem demografiye sahip, hem de insan toplumuna sahip. Manevi değerleri ön planda olan Vatanına, Milletine, Devleti'ne bağlı İnsanların bolca yaşadığı bir şehir. Bu başarı bizim çalışmamızda olmaz Çatalzeytin’lilerin de bizimle beraber çalışması lazım” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat