Kararsız Seçmen Abdurrahman Dursun’a Yakın

Sultangazi 28 Mart 2019 14:39
Videoyu Aç Kararsız Seçmen Abdurrahman Dursun’a Yakın
A
a

31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, taban desteği tam olmasından dolayı avantajlı durumda.

Kararsız seçmenin genel oy verme eğiliminde Belediye Hizmetleri, güven, istikrar, Projeler ve rasyonel vaatler gibi somut beklentilerin rol oynaması, kararsızları AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’a yaklaştırmış durumda.
Özellikle muhalefet adaylarının Sultangazi’ye dair projelerinin ve söylemlerinin ayakları yere basmayan popülist söylemiyle, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’un proje ve söylemleri, kararsız seçmen kitlesini etkilemiş durumda.

Kararsız seçmenin büyük ölçüde ideolojik ve parti bağlılığı gibi gerekçelerden çok daha rasyonel nedenlerden hareketle oy verme davranışını şekillendiriyor olması bu anlamda AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’un seçim kampanyasında gösterdiği başarı kararsızlar ile Av. Abdurrahman Dursun’u yakınlaştırıyor.
Çünkü hem somut örnekler seçmenin önünde duruyor hem de vaat edilen projelerin bir kısmına başlanmış durumda.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun’un sloganları arasında yer alan “Sultangazi’yi Spor, Kültür, Eğitim, Sosyal faaliyetlerde bir marka şehir yapacağız. Sultan şehir yapacağız ”ifadesi 10 Yılda Sultangazi ’ye yapılanlarda göz ününe alındığında seçmene güven veriyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat