KAĞITHANE’DE ŞEB-İ ARUS GECESİ

Kağıthane 20 Aralık 2018 17:48
Videoyu Aç KAĞITHANE’DE ŞEB-İ ARUS GECESİ
A
a

Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin vefatının yıl dönümü dolayısıyla her yıl Aralık ayında gerçekleştirilen Şeb-i Arus, Mevlana tarafından ise sevgiliye kavuşma gecesi olarak tanımlanıyor. Kağıthane Belediyesi vefatının 745'inci yılında Mevlana'yı andı.

KAĞITHANE Belediyesi vefatının 745'inci yılında Mevlana'yı andı. Mevlana'nın vuslata erişini simgeleyen Şeb-i Arus etkinlikleri kapsamında Gültepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen tasavvuf konseri ve sema gösterisi Kağıthaneli vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi.
Tasavvuf müziğinin sevilen isimlerinden olan Emre Ermiş'in sahne aldığı geceye vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterdi. Hz. Mevlana ve Yunus Emre gibi tasavvufun önemli isimlerinin şiirlerinin bestelendiği ezgileri de seslendiren Ermiş, Kağıthanelilere unutulmaz bir gece yaşattı.
Yaklaşık bir saat süren konserin ardından sema gösterisi ile devam eden gecede sahne alan semazenler manevi bir hava estirdi. Hz. Mevlana'nın sözleri ve hayatından kesitlerin de zaman zaman seyirciyle paylaşıldığı gece Kur-an Tilaveti ile birlikte sona erdi.
Geceye Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Öztekin ile birlikte katıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat