İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu Ekrem İmamoğlu’nu , çalıştırmamak adına, siyasi, uygulamalarınıza şahit oluyoruz

Sultangazi 21 Mayıs 2020 16:21
Videoyu Aç İYİ Parti  Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu  Ekrem İmamoğlu’nu , çalıştırmamak adına,  siyasi, uygulamalarınıza şahit oluyoruz
A
a

Sultangazi Belediyesi Mayıs ayı meclisi tek oturumda gerçekleşerek olağanüstü toplandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, geçmiş dönemleri ve son üç ay boyunca Pandemi krizini hatırlatarak bu borçlanmanın olağanüstü durumlarında göz önüne alınarak yalnızca bir önlem olduğunu ifade etti.

İYİ Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu meclis toplantısında Gündemimizin 1. Maddesinde yaralan Belediyemize ait şirketlerin, yönetim yetkilerinin Sayın Başkanımız Abdurrahman beye verilmesini konusunda, hayır diyoruz dedi.
İYİ Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu şunları söyledi:
Sayın Başkan
Değerli meclis üyeleri
Corona virüs nedeniyle, camilerden mahrum kaldığımız Ramazan-ı Şerifi bitirmek üzereyiz. Pandemi gölgesinde geçireceğimiz Ramazan bayramımızı kutluyor, Bu mübarek günlerin, tüm İslam âlemiyle birlikte, bizlerin de birliğine, beraberliğine, kardeşliğine vesile olmasını, Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Salgın nedeni ile darı bakaya irtihal etmiş  vatandaşlarımıza, Amellerince gani gani rahmet, Şifa bekleyen hastalarımıza acil şifalar, kâmil vasıflı milletimize sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam diler, Olağan üstü toplantımızın, Hayırlara vesile olmasını, temenni ederim. Ederim. Sayın Başkan, değerli meclis üyeleri;
Gündemimizin 1. Maddesinde yaralan Belediyemize ait şirketlerin, yönetim yetkilerinin Sayın Başkanımız Abdurrahman beye verilmesini konusunda, hayır diyoruz... Gündemin 2.maddesinde yer alan, Başkanımıza borçlanma yetkisi hakkında ise, Sizlerin de bildiği gibi, hiçbir hesap gütmeden başkanın yeni göreve başlaması ve daha iyi, daha rahat çalışabilmesi için, 2020 yılı bütçesine evet oyu vermiştik.2020 yılı bütçesinin içerisinde 78 milyon, borçlanma talebi de vardı. Yılın ilk beş ayında, 78 milyonun, 30 milyonunu kullanmak istiyorsunuz. AMENNA. Borçlanma Gerekçesi olarak ta, Salgın nedeniyle, vergilerin yeterince toplanılmadığı, Gelirlerde azalma olduğundan, vs Bunun yanında, yapımı devam eden veya yapılması planlanan, hizmetlerin aksaması için Belediyenin  mecburi olan ödemelerin, ödenmesi için. Ödemelerini yapıp, hizmet edebilmesi için, Kısaca belediyenin çalışabilmesi için, bu krediye İhtiyaç var. Bu da, El hak doğrudur.
Değerli meclis üyeleri ;Bu ülkenin şartları hepimiz için eşit değil mi.? Ak Partili Belediyelerin gelirleri azaldı da, Millet İttifakı olan Belediyelerin, gelirleri azalmadı mı? Bu Belediyelerin giderleri yok mu? Yapılması gereken mecburi ödemeleri yok mu.? Yapımı devam eden veya yapılması planlanan, hizmetler yok mu? Maalesef, AK Partili kardeşlerimiz, Siyasi güçlerini kullanarak ve Partizanlık yaparak, kendi belediyelerine gösterdikleri  hassasiyeti, kendilerinde olmayan belediyelere, göstermemektedirler. Bunun en somut örneğini, Büyükşehirdeki tutumlarınızdan gördük. Değerli arkadaşlar, unutmayın ki, devleti nerdeyse çeyrek aşerdirişiz yönetiyorsunuz. Bugün insanlar, yoksulluk ve sefaletle yaşam sürüyorsa, yardima muhtaçsa, bunun baş sorumlusu sizsiniz. Arkadaşlar, Çuvaldızı başkasına batırmadan, önce, iğneyi kendinize batırın ve güç zehirlemesi  tutumunuza son vermelisiniz.
Ekrem İmamoğlu’nu başkanı, çalıştırmamak adına,  siyasi, uygulamalarınıza şahit oluyoruz. İmamoğlu’nu çalıştırmamak bahanesiyle Sizi seçmedi diye, halkı cezalandırıyorsunuz,. Ve bu halk bunu görüyor, Vatandaş her şeyin farkında. Gelin bütün partizanlıktan vaz geçip, bu kâmil vasıflı milletimize, hep beraber hizmet edelim. Halk için, vatandaşların menfaati için, partizanlık yapmayarak, bu maddeye de evet oyu vereceğiz Gündemimizin 3.ve son maddesi ise, personel alımı. Bu maddeye de hayır diyoruz. Değerli arkadaşlar. Meclis çoğunluğunuza güvenerek İstediğiniz karları alıyorsunuz. Aldığınız kararların bir kısmi, halkın yararına olmayıp, sadece siyasi kararlar olduğunu, sizde iyi biliyorsunuz. Umut ediyoruz ki, bu salgından hepimiz bir ders alır yanlışlarımıza son verir, Siyasi tutumlardan, vazgeçer, Adaletten ayrılmayız.
Değerli Arkadaşlar, Devlet yönetmekte, belediye yönetmekte, kolaydır. Zor olan, adil ve adaletli olmaktır. İtibardan tasarruf yapmamakla, İtibarlıda olunmaz, Adilde olunmaz. Bizi ihtiyarlaştıracak olan, adil, ve adaletli olmam izdir,.

Sad suresi, 26 AYET, Mealen bakin ne diyor. Ey Davud, Biz seni yeryüzünde halife yaptık. O halde, insanlar arasında hak ve adaletle hükmet.
Helva ve hevesine uyma, yoksa bu seni, Allah'ın yolundan saptırır. Doğrusu, Allahlın yolundan sapanlara, hesap gününü, unutmalarına karşılık, şiddetli bir azap vardır. Kıymetli arkadaşlar, Bir kez daha hafızalarımızda tazeledik, Salgın, deprem, sel ve benzeri felaketler, zengine, fakire, patrona, işçiye, top yekûn herkese eşit davranıyor, ayrım yapmıyor. Arkadaşlar  bu fani dünyadan, hepimiz yolcuyuz. Bugün dünya, yarın ahiret. Yârin mahşerde, hesap vereceğimizi, asla unutmayalım. Devlet malinin, ateşten gömlek olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Bu ateşten gömleği giydiniz. Ya bu gömlek sizi yakacak. Ya da bu gömlek size yakışacak! Harcamaların ve ihalelerin  takipçisi olduğumuzu, Çöp ihalesi ve benzer ihaleleri, nasıl verdiğinizi, bilmediğimizi sanmayın. Adalet mülkün temelidir sözünü, hayatıyla tescilleyen Hz. Ömer’in bir kıssasıyla, sözlerimi toparlayarak bitiriyorum.
Bir gün Bir Yahudi. Hz. Ömer’in yanına gelir.
Ya Ömer, filan yerde cami yapılıyor. Camiyi yaparken, benim arsamın bir bölümüne girdiler.
Arsam eksildi. Der. Durumu inceleten Hz. Ömer, olayın doğru olduğunu görür. Hemen, Valiyi çağırır, adamın rızası yokken, neden böyle gaflete düştüklerini sorar ve camiyi yıkın ama asla adaleti yıkmayın, der. Sizde istediğinizi yapın ama   adaleti asla yıkmayın diyor. Yenidünya düzeninde büyük rol oynayan, pandemi gölgesinde kutladığımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsuna çıkışı ve Kurtuluş destanını gençlere armağan ettiği,19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor.
Saygılar sunuyorum..
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat